Tom Hanks skończył 55 lat

Forrest Gump jest dziś mężczyzną w sile wieku. Gwiazda światowego kina Tom Hanks skończył w sobotę 55 lat. W tym czasie dorobił się dwóch Oscarów i czwórki dzieci…

Tom Hanks już, jako młody chłopak chciał być aktorem. Miał trudne dzieciństwo, ponieważ jak twierdzi, jego rodzice “poświęcili życie udoskonalaniu procesów rozwodowych”. Mieszkał w rodzinach zastępczych, a później z opiekującym się nim ojcem, który dwukrotnie jeszcze zmieniał żony.

Oprócz oszałamiającej kariery Hanks ma także szczęście w życiu prywatnym. Obecnie związany jest z aktorką Ritą Wilson, z którą ma dwoje dzieci. Dla niej też zmienił wyznanie z katolickiego na prawosławne. Aktor przyznał w wywiadzie dla Ophry Winfrey, że tak bardzo kocha swoją żonę, że dzięki niej mógł pokazać miłość swoich bohaterów w „Filadelfii” oraz w filmie „Forrest Gump”. „Nie wiem, czy udałoby mi się pokazać to, co przechodził Forest, gdybym nie był związany z Ritą” – powiedział Hanks.
Wcześniej był żonaty z aktorką Samanthą Dillingham. Z tego małżeństwa ma dwoje dzieci, a ich syn Colin (także aktor) został w lutym tego roku ojcem małej Olivii. Tak więc Tom Hanks w wieku prawie 55 lat został dziadkiem…

Aktor ma reputację bardzo miłego i sympatycznego człowieka. – Ludzie tak o mnie myślą najprawdopodobniej, dlatego, że nigdy nie kłamię. Zawsze mówię prawdę, ponieważ to jest jedyny sposób na to, żeby kontrolować to, w jaki sposób ludzie mnie postrzegają. Nie sprzedaję swojej prywatności, ale mimo wszystko mam dobry kontakt z dziennikarzami, ponieważ nigdy ich nie okłamuję – powiedział w wywiadzie dla Ophry Winfreu Tom Hanks.

Nazwisko Hanksa rozsławione jest nie tylko przez niego. Aktor jest spokrewniony z 16. prezydentem USA Abrahamem Lincolnem. Wspólnym przodkiem Lincolna i Toma Hanksa był John Hanks – pradziadek matki Abrahama Lincolna – Nancy Hanks.

PAP, tz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.