Tomasz Stańko w MDK!

Fot. Wit Hadło

STALOWA WOLA. Przegapienie takiego koncertu może być dużym grzechem dla fana jazzu. Z Nowego Jorku, gdzie w Avatarze był nagrywany nowy album „Wisława”, Tomasz Stańko przyjeżdża ze swoim nowym kwartetem do Stalowej Woli.

Jakimś dziwnym złożeniem losu, któremu na pewno pomogły zabiegi menedżerów, jeden z koncertów promocyjnych nowego albumu na europejskiej trasie „New York Quartet” został wyznaczony w Stalowej Woli. Odbędzie się w czwartkowy wieczór w Miejskim Domu Kultury.

„Wisława” to dwie płyty wypełnione jazzową nostalgią do twórczości naszej noblistki. Album zbiera pochlebstwa od pierwszych przecieków ze studia nagrań. Koncerty promocyjne są dużymi wydarzeniami. Wystarczy zajrzeć do czołowych magazynów muzycznych. „Stereophile” album uznał za płytę miesiąca, gdy na dobrą sprawę nie była ona jeszcze dobrze znana.

Stańko z trzema czołowymi muzykami amerykańskimi pięć dni temu rozpoczął europejską trasę promocyjną w Katowicach, z których zaraz po koncercie pomknął do Essen. Przed Stalową Wolą zagra w londyńskim Barbican Hall, a tournee po Starym Kontynencie zakończą trzy koncerty w Oslo, Bergen i Hamburgu.

I już tylko proszę sobie wyobrazić, że MDK miał początkowo kłopoty ze sprzedażą biletów na jedyny koncert. Po prostu mało kto wierzył, że to prawda.

jam

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o