Tomasz Walat przeciwko kolegom

Tomasz Walat w sobotę zagra przeciwko swoim byłym kolegom z Izolatora. Fot. B. Myśliwiec

III LIGA. Czy nowy trener Polonii Jarosław Zając znajdzie sposób na szalenie groźną wiosną Tomasovię?

Liga wkracza w decydującą fazę i nabiera kolorytu. Mecz o życie zagra w Chełmie broniący się przed spadkiem beniaminek z Malawy. Porażka praktycznie przekreśli szanse Strumyka. W podobnej sytuacji znajdują się piłkarze Polonii. Przemyślan w starciu z rewelacyjnie spisującą się wiosną Tomasovią poprowadzi nowy trener Jarosław Zając. Ale najciekawiej powinno być w Targowiskach, gdzie pojawi się najlepiej punktujący poza domem Izolator.

STAL Mielec – KARPATY
Piątek, godz. 17.30
Krośnianie przystali na prośbę Stali, by mecz rozegrać już w piątek. Jeszcze 2 tygodnie temu faworytem byliby gospodarze, ale dziś trudno przewidzieć, jak drużyna Romana Gruszeckiego zareaguje po dotkliwej porażce z Podlasiem (0-4). Karpaty wiosną nie są tak groźne, jak jesienią, lecz nie stoją na straconej pozycji choćby z racji tego, iż na obcych boiskach radzą sobie lepiej, niż u siebie.

POLONIA – TOMASOVIA
Sobota, godz. 16
W pięciu meczach na własnym boisku Polonia zdobyła 8 punktów, przegrała tylko raz, ale w sobotę na chwile słabości nie może sobie pozwolić. Trener Jarosław Zając zadebiutuje przeciwko szalenie wymagającemu rywalowi. Tomasovia w rundzie rewanżowej wywalczyła już 16 punktów i jest niepokonana od ponad miesiąca.

STAL Sanok – ORLĘTA
Sobota, godz. 16.30
Liczby nie kłamią – Stal wygrała wiosną tylko jeden mecz, za to aż pięciokrotnie remisowała. Do spotkania z czołowym zespołem ligi, który przeżywa jednak wyraźny kryzys, gospodarze przystąpią podbudowani zwycięstwem nad Partyzantem w finale okręgowego PP. – Powtórzmy to 1-0 w meczu z Orlętami – życzy sobie trener Ryszard Federkiewicz.

CHEŁMIANKA – STRUMYK
Sobota, godz. 17
Chełmianka przegrała cztery ostatnie mecze, od trzech kolejek nie potrafi zdobyć gola i razem ze Strumykiem ugrzęzła w strefie spadkowej. Drużyny mają po 22 punkty, więc przegrany będzie się mógł powoli żegnać z III ligą. Z beniaminkiem z Malawy nie rozstanie się na pewno, nawet gdy spełni się czarny scenariusz, trener Marcin Wołowiec. – Przedłużyliśmy z nim umowę na kolejny rok – poinformowali działacze Strumyka.

ZACZERNIE – SIARKA
Sobota, godz. 17
Tarnobrzeżanie depczą po piętach Avii (gra z Podlasiem i może stracić punkty) i w Zaczerniu interesuje ich tylko zwycięstwo. Łatwo jednak nie będzie. Na małym i nierównym boisku zespół Tomasza Orłowskiego jest groźny dla wszystkich.

PARTYZANT – IZOLATOR
Sobota, godz. 17
Obrońcy Izolatora muszą zwrócić uwagę zwłaszcza na dobrze znanego w Boguchwale Tomasza Walata. Napastnik Partyzanta potrafi zadać ból swoim byłym kolegom, o czym ostatnio przekonała się Siarka Tarnobrzeg. Oba zespoły tracą do lidera 7 punktów i tylko w przypadku wygranej zachowają szansę na awans. “Izolacja” ma za co się rewanżować – jesienią przegrała z Partyzantem aż 0-3.

STAL Kraśnik – UNIA
Niedziela, godz. 16
“Chemicy” ostatni raz na wyjeździe wygrali pod koniec marca. Z kolei Stal uporała się z kryzysem, przed tygodniem na własnym boisku rozbiła 4-0 Polonię Przemyśl i pewnie zechce pójść za ciosem. Kolejne niepowodzenie może mieć dla gości przykre konsekwencje, bo 8 punktów przewagi nad strefą spadkową to znowu nie tak wiele.

Tomasz Szeliga

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.