Toniemy w błocie!

RZESZÓW. Urzędnicy wydają krocie na iluminacje, a nie potrafią od lat położyć kawałka asfaltu na małej uliczce.

– Czy jesteśmy gorszymi mieszkańcami Rzeszowa? – pytają mieszkańcy szeregówek przy ul. Jazowej. – Nie możemy nawet normalnie wyjść z domu, bo toniemy w błocie po kostki. Tymczasem władze miasta nic sobie nie robią z naszych problemów!

O fatalnym stanie bocznej ul. Jazowej (osiedle Drabinianka), przy której kilka lat temu powstały szeregówki pisaliśmy w 2009 r. Wówczas po naszym artykule miasto poprawiło tymczasowo nawierzchnię. W ubiegłym roku zbudowano kanalizację deszczową i… na tym się skończyło. Cóż z tego, że pojawiły się studzienki, skoro wystają poza powierzchnię gruntu i woda nie ma gdzie spływać.

– Były obietnice władz, ale do tej pory nie możemy doczekać się asfaltu – narzeka Marzena Smolik, mieszkanka ul. Jazowej. – Brniemy po kostki w błocie. Nie można nawet wyjść z dzieckiem na zewnątrz, bo wszędzie jest straszne błoto!

Z powodu braku normalnej nawierzchni mieszkańcy nie zbudowali do tej pory ogrodzeń swoich posesji. – Obecny stan ulicy, o ile można ją nazywać ulicą, ciągle nas wstrzymuje z wykonaniem płotów – mówią ludzie.

Wyjście z domu i powrót do niego za każdym razem oznacza dla mieszkańców zabłocenie butów i ubrań. – Bardzo trudno jest dojść do domu – skarży się Marzena Smolik. – Tak dłużej nie da się żyć.

Zamiast światełek, połóżcie asfalt!

W tegorocznym budżecie próżno jednak szukać zapisu o jakichkolwiek inwestycjach przy ul. Jazowej. – Miasto wydało ogromne pieniądze na świąteczne światełka. Gdyby chociaż część tych środków przeznaczono na naprawę naszej ulicy problem byłby pewnie rozwiązany – mówią mieszkańcy. – Jak długo jeszcze mamy czekać?

Zadajemy publicznie to samo pytanie prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi i dyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg, Adamowi Gajewskiemu: jak długo mieszkańcy szeregówek przy ul. Jazowej mają czekać, aż łaskawie położycie przy ich posesjach kawałek asfaltu? Gdzie są składane przez Was obietnice? Liczymy, że środki na poprawę nawierzchni znajdą się szybko i już wkrótce inwestycja zostanie wykonana.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments