Tory na stacji wkrótce będą niższe

ROGÓŻNO. Echa naszej publikacji: PKP PLK rozpoczęły ostatnią fazę prac przy modernizacji linii kolejowej do Przeworska

Pasażerowie wsiadający do pociągu i wysiadający na stacji w Rogóżnie już mogą to robić wygodniej. Pociągi jadące w kierunku Przeworska na razie zatrzymują się na drugim torze, gdzie wysokość peronu jest właściwa. Pod koniec tygodnia otwarty zostanie pierwszy tor, który obecnie jest obniżany.

Problem z wsiadaniem i wysiadaniem na stacji w Rogóżnie zgłosili nam Czytelnicy dwa tygodnie temu. Po modernizacji toru, szyny w kierunku Przeworska znalazły się znacznie wyżej, na wysokości płaszczyzny peronu. Podróżni, zwłaszcza starsze osoby, mieli poważny problem ze wspinaniem się na wysoki stopień wagonu. Przy wysiadaniu trzeba było zeskakiwać ze sporej wysokości. W zimie, przy często ośnieżonym i oblodzonym peronie, groziło to wypadkiem.

Marek Małacha, zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie, wyjaśnił nam, że prace modernizacyjne przy tym torze nie są jeszcze zakończone. Potrzebne jest jeszcze przesianie tłucznia pod szynami i ubicie toru. Po tych operacjach obniży się on do właściwej wysokości. Mroźna zima uniemożliwiła prowadzenie tych robót.

– Styczeń okazał się jednak łagodniejszy i prace wznowiono – informuje Marek Małacha. – Właśnie dokończyliśmy takie same prace na stacji w Strażowie i od soboty prowadzimy je na torze w Rogóżnie. Zakończenie tych robót planujemy na czwarte, 27 stycznia.

Na czas przesiewania i ubijania tor został zamknięty i pociągi jeżdżą drugim, nieremontowanym jeszcze torem. Jeśli zima kolejarzom nie przeszkodzi, to od piątku pociągi będą mogły już jeździć po właściwych torach położonych na odpowiedniej dla podróżnych wysokości.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments