Tragedia w Sanoku – nowe fakty

– Biegły zwrócił się o przedłużenie terminu sporządzenia końcowego protokołu z sekcji zwłok Kamili M. i Andrzeja B. – razem z opinią – do końca stycznia br. – mówiła podczas piątkowej (25 bm.) konferencji prasowej Wiesława Basak, zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie. Fot. Wioletta Zuzak

SANOK, KROSNO. Nie są jeszcze gotowe opinia balistyczna oraz raport końcowy z sekcji zwłok Andrzeja B. i jego ukochanej Kamili, czyli de facto dokumenty najistotniejsze. Niemniej jednak coraz więcej wiemy o kulisach dramatu.

Podczas piątkowej (25 bm.) konferencji prasowej Wiesława Basak, zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie, przedstawiła kolejne ustalenia dokonane w toku śledztwa w sprawie zabójstwa 29-letniego Krystiana L., usiłowania zabójstwa dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz śmierci 17-letniej Kamili M. i 32-letniego Andrzeja B.

Prokuratura Okręgowa w Krośnie dysponuje już protokołem z sekcji zwłok Krystiana L., którego ciało znaleziono 9 stycznia pod cerkwią w Międzybrodziu, dzień przed strzelaniną w Sanoku.

Krystian L. został postrzelony…
Co wynika z tego protokołu? – Że przyczyną zgonu Krystiana L. były trzy rany postrzałowe głowy oraz jedna rana postrzałowa klatki piersiowej. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono trzy łuski, a w trakcie sekcji zwłok jedną kulę – wyjaśniała Wiesława Basak. Natomiast końcowy protokół z sekcji zwłok Kamili M. i Andrzeja B. będzie wykonany do końca stycznia.

… z broni, którą znaleziono w mieszkaniu B.?
– Powołano biegłych z zakresu badań i balistyki, którzy pomogą ustalić czy broń zabezpieczona w mieszkaniu przy ulicy Cegielnianej w Sanoku została użyta w trakcie zabójstwa Krystiana L. w Międzybrodziu. – Biegli są w trakcie wykonywania tej opinii – będzie ona gotowa w najbliższych dniach – wyjaśniała pani prokurator. – Kompleksową opinię balistyczną poznamy za około sześć miesięcy.

Przesłuchano kilkudziesięciu świadków
Żadna z przesłuchanych osób nie potwierdziła, by przed szturmem antyterrorystów z mieszkania przy ul. Cegielnianej wzywano pomocy. Świadkowie nie słyszeli także odgłosów strzałów.

Ponadto ustalono, że w trakcie wejścia do mieszkania strzały w kierunku agresywnego psa oddali funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych.

W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono również, że strzały w kierunku policjantów – wykonujących czynności operacyjne – z okien mieszkania oddał Andrzej B.

Powołano też biegłego z zakresu toksykologii w celu ustalenia czy Andrzej B. i Kamila M. oraz Krystian L. znajdowali się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Opinia będzie znana do czterech tygodni. – Oczekujemy także na opinię z zakresu wyodrębnienia profilu DNA dla poszczególnych osób, co pozwoli na identyfikację śladów biologicznych zabezpieczonych na miejscu zdarzeń – zaznaczyła Wiesława Basak.

Biegli zbadają także komputery i komórki B. i L.
Celem analizy kryminalistycznej będzie ustalenie kontaktów pomiędzy Andrzejem B., Krystianem L. i innymi osobami, które mogłyby posiadać istotne informacje w tej sprawie. Jak podkreśliła prokurator Wiesława Basak, w dalszym ciągu prowadzone są czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności. – Sprawdzana jest każda z możliwych wersji – dodała.

Wioletta Zuzak

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pipi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pipi
Gość
Pipi

A tam z polskiego na nasze to jak? Strzela do dziewczyny tj. 1 raz, strzela do siebie, kula przechodzi i ponownie rani również dziewczynę, tj 2 i 3 dziura, skąd strzał w piersi, kto strzelał pies? O tym prasa nie pisała. Sa 3 łuski, musiały być 3 strzały i to chyba w takiej kolejności: strzela do dziewczyny, strzela sobie w pierś/bohater/, nie traci przytomności więc strzela sobie w głowę, kula przechodzi przez jego głowę i trafia dziewczynę. Jest jeden pocisk / nie kula/ reszta w mieszkaniu. Ten kto to pisał nie był trzeźwy. Dobrze kombinuję? Jeżeli okkna były pozamykane, to… Czytaj więcej »