Tragiczna nocna kąpiel

TARNOBRZEG. Nie czad, a utonięcie było przyczyną śmierci 16-latka znalezionego w wannie

Biegły sądowy ustalił powód śmierci 16-letniego chłopca, którego rodzice znaleźli martwego w wannie. Sekcja zwłok wykluczyła, że powodem tragedii był czad. Chłopiec zachłysnął się wodą i utonął.

Przypomnijmy, do dramatu doszło w nocy z wtorku na środę w minionym tygodniu. Jak ustaliła prokuratura, 16-latek do późnych godzin grał na komputerze, potem poszedł do łazienki wziąć kąpiel. Chłopiec wszedł do wanny. Wpuścił też do niej swojego ulubieńca, niewielkiego żółwia.

Ojciec chłopca znalazł chłopca w wannie o 4 nad ranem. Nastolatek nie dawał znaków życia. Rodzice próbowali go jednak reanimować, ale na ratunek nie było już szans. Wezwany na miejsce lekarza pogotowia mógł jedynie stwierdzić zgon. Na miejsce przybyła policja, prokuratura i staż pożarna.

W pomieszczeniu, w którym znaleziono martwego, sprawdzono stężenie tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe nie wykazały obecności czadu. Zatrucie tlenkiem od początku wydawało się jednak prokuraturze mało prawdopodobne. W łazience nie znajdował się bowiem żaden piec.

Zlecona na czwartek sekcja zwłok wykazała, że śmierć chłopca nastąpiła w skutek zachłyśnięcia wodą i utonięcia. Najprawdopodobniej chłopiec usnął w wannie i pechowo osunął się do wody. Badanie krwi wykaże czy chłopiec nie zażył jakichś środków, które mogły spowodować zasłabnięcie.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments