Tragiczny początek wiosennego weekendu na drogach

Przez 5 dni wiosennego weekendu policjanci patrolują drogi w dzień i w nocy. W piątek zatrzymano na Podkarpaciu 17 nietrzeźwych kierowców.

PODKARPACIE. Dwie osoby zginęły, dwie zostały ranne w wypadkach w nocy z piątku na sobotę.

Około godziny 1 w Baryczy w powiecie przemyskim 18-latek kierujący mitsubishi carismą stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi, przewrócił się na dach i uderzył w drzewo. W samochodzie jechała 20-letnia dziewczyna i dwaj mężczyźni w wieku 20 i 19 lat. Wszyscy troje zostali przewiezieni do szpitali. Najciężej ranny, 20-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, zmarł kilka godzin później. Kierowca był trzeźwy.

Godzinę później w Załużu w powiecie sanockim kierująca fiatem uno 25-letnia kobieta potrąciła 61-letniego mężczyznę, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię. Pieszy zginął na miejscu.

Policyjna akcja „Majowy weekend” będzie trwała do wtorku 3 maja. Priorytetem będzie walka z drogowymi piratami. Do służby skierowani zostaną policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane jak i nieoznakowane. W użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości i fotoradary. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

– Podczas majowych wyjazdów pamiętajmy o cierpliwości i życzliwości wobec innych użytkowników dróg – apeluje podkom. Paweł Międlar, rzecznik prasowy podkarpackiej policji. – Nie nadużywajmy klaksonu, nie spychajmy innych z drogi. Taka agresja może sprawić, że mało wprawny kierowca popełni tragiczny w skutkach błąd. Pamiętajmy, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pas bezpieczeństwa. Nie powinno mieć znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Pasy ratują życie! Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo na specjalnej podstawce.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments