Makabryczna śmierć o świcie. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło (8)

NIECHOBRZ. 17-, 21- i 23-latkowie ze Zgłobnia zginęli w wypadku, do którego doszło w niedzielę nad ranem na drodze w Niechobrzu.

Niedziela, 5 nad ranem. Pędzący srebrny volkswagen golf na pustej drodze uderza w betonowy przepust, wybija się w powietrze i z impetem wpada na drzewo.

Na miejscu ginie dwóch młodych mężczyzn. Jedna umiera w szpitalu. Pozostałe trzy osoby, w tym młoda kobieta, w ciężkim stanie trafiają do szpitala.

Najprawdopodobniej pięcioosobowym autem przez Niechobrz jechało aż sześcioro młodych ludzi. Być może wracali z imprezy. Być może jechali się zabawić. Być może – bo w tej chwili ciężko jest wskazać, w jakim celu wsiedli nad ranem do auta.

Tylko huk
- Jedynie co usłyszeliśmy, to przeraźliwy huk – relacjonuje jedna z mieszkanek Niechobrza, która słyszała całe zdarzenie. – Potem wszystkie psy z okolicy zaczęły szczekać jak opętane. Później było słychać już tylko wycie syren straży i pogotowia.

- Telefon o wypadku odebraliśmy około godziny 5 – mówi podkom. Adam Szeląg, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. – Pięć osób zostało siłą uderzenia wyrzuconych z pojazdu. Jedną trzeba było wyciągnąć. Na miejscu zginął jeden mężczyzna, drugi mimo reanimacji również zmarł. Niestety trzecia osoba zmarła w szpitalu – dodaje.

Tragiczny bilans
Wśród śmiertelnych ofiar są mieszkańcy Zgłobnia w wieku 17, 21 i 23 lat. Do Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie trafili 19-letni mężczyzna i 19-letnia kobieta ze Zgłobnia oraz 22-latek z Nosówki. – Ich stan jest ciężki. Tylko tyle mogę
powiedzieć – mówi Szeląg.

Jedną z przyczyn wypadku mogła być nadmierna prędkość. Jednak cały czas trwa ustalanie okoliczności tego tragicznego wypadku – wyjaśnia Szeląg. Nie wiadomo czy byli pod wypływem alkoholu. Młodzi ludzie jechali od strony Boguchwały w kierunku Czudca. Przez wiele godzin droga był nieprzejezdna.

Ewelina Nawrot

 

 

 

 

 

 

do “Makabryczna śmierć o świcie. ZDJĘCIA”

 1. yalle

  Dziś około 20- stej jechałam obok miejsca zdarzenia i na drogę wyszedł mi duży pies rasy Bokser brązowo czarny. Pies nie zareagował na światła i sygnał auta. Powoli przemieszczał się jakby był głuchy. Może tamtego poranka też Im wyszedł i zjechali w drzewo? . Sprawdzić nie zawadzi kto jest jego właścicielem i z której posesji pochodzi. Współczucia dla pogrążonych w żałobie rodzin.

 2. mania

  a gdzie rodzice tych dzieciaków – 17-latek nad ranem poza domem, rodziców trzeba pognać, że nie pilnują swoich dzieci

 3. wit

  Wielu z nas w młodym wieku szpanowało. Różnica jest tylko taka, że jak ja szpanowałem Nyską 522 lub Syrenką to moja prędkość oscylowała w przedziale 80-90 km/h. Dzisiaj taki Sprinter, Vito czy Transporter daje 140 km/h i efekty błędu są katastrofalne. Wtedy po prostu głupota mniej bolała.
  Współczucie dla Rodziny i bliskich.

 4. K.Bimbała

  Palikociarnia przykładem stoi?- tylko wypada dodać wyrazy współczucia tym co zostali pogrążeni w smutku i zadumie nad ludźmi pozbawionymi wyobraźni. Ile jeszcze takich zdarzeń musi być , aby wszyscy wokół zaczęli myśleć co się dzieje?.

 5. Borjan

  alkohol, nadmierna prędkość,szpan i przede wszystkim zero myślenia, tyle wystarczy do tragedii….Szkoda tych młodych ludzi ,bo mieli jeszcze całe życie przed sobą ,szkoda ich najbliższych pogrążonych teraz w żałobie ,ale cóż za głupotę się płaci czasem najwyższą cenę ….Współczucie dla bliskich

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.