Trefne pojazdy zatrzymane

fot. serwis BiOSG

KORCZOWA, MEDYKA. Mercedesa Sprintera, fiata Scudo i koparkę Komatsu PC130-7C warte razem blisko 300 tys. złotych zatrzymali ostatnio na przejściach w Korczowej i Medyce funkcjonariusze BiOSG. Wszystkie pojazdy najprawdopodobniej są kradzione.

Tabliczka znamionowa  3-letniej koparki marki Komatsu, którą wywieźć z polski przez korczowskie przejście  38-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, była przytwierdzona nieoryginalnymi nitami, co nie uszło uwagi kontrolującego strażnika granicznego. Dodatkowo koparce zmieniono numer VIN. Kierowca TIR-a, którym „podróżowała” maszyna tłumaczył potem, że nic nie wie, nawet kluczyków do koparki nie ma. Miał ją wywieźć na Ukrainę i tyle.  Sprawą tak czy owak zajmie się policja. Podobnie zresztą, jak sprawą trzylatka Mercedesa Sprintera, którym kierował Ukrainiec powracający z pracy w Czechach. Korczowscy strażnicy stwierdzili, że wart 65 tys. złotych samochód figuruje w europejskich bazach, jako kradziony.

Prawdopodobnie także kradziony jest fiat scudo, przy którego fabrycznym zabezpieczeniu ktoś „majstrował”, jak ustalili funkcjonariusze BiOSG z medyckiego przejścia, przez które pewien Ukrainiec chciał wyjechać fiatem do ojczyzny.

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments