Trenerska zmiana warty

Ljubo Travica nie jest już trenerem siatkarzy Asseco Resovii.

SIATKÓWKA PLUSLIGA. Andrzej Kowal już oficjalnie jest szkoleniowcem Asseco Resovii jest

– Dziękuję wszystkim za te trzy lata spędzone w Rzeszowie, a szczególnie kibicom. Mojemu następcy życzę powodzenia i sukcesów – mówił wczoraj na pożegnalnej konferencji prasowej trener Ljubo Travica, którzy przez trzy sezony zdobył z zespołem dwa brązowe i jeden srebrny medal.

O zmianie na trenerskim stanowisku w ekipie z Rzeszowa mówiło się już od dawna. – Wyniki nie miały na nią wpływu – wyjaśnia prezes klubu Marek Panek. – Taka była umowa od samego początku, że Ljubo będzie przygotowywał Andrzeja jako swego następcę.

Nowy szkoleniowiec już od pewnego czasu zaczął pracę na budową nowego zespołu. Jednak zarówno on jak i władze klubu nie chcą podawać konkretów. – Nie ma co już teraz wychodzić z nazwiskami przed szereg, na nie przyjdzie czas – mówi Kowal, który zdaje sobie sprawę jak duże wyzwanie go czeka. – Trener zawsze jest narażony na krytykę, do czego przyzwyczaiłem się już w minionych sezonach, kiedy razem pracowaliśmy z Ljubo. Te trzy lata spędzone z nim, były bezcenne. Na pewno moja wiedza jest przez to głębsza – stwierdził Kowal, którego asystentem w nowym sezonie będzie Marcin Ogonowski.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments