Trenerskie asy

Fot. Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA. PLEBISCYT. Kto najlepszym Piłkarzem, Trenerem i Drużyną minionego roku wiadomo będzie już za dwa dni.

W piątek poznamy najlepszego Piłkarza, Trenera i Drużynę Roku 2011 na Podkarpaciu. Wręczenie pamiątkowych statuetek w tych oraz innych kategoriach (w sumie będzie ich sześć), nastąpi na uroczystej X Gali Piłkarskiej, która jak przed rokiem gościć będzie w hotelu Nowy Dwór w Świlczy. Dziś przedstawiamy kandydatów, którzy ubiegają się o tytuł Trenera Roku 2011.

W gronie nominowanych znaleźli się Wiesław Gołda (Resovia II), Daniel Kijak (Kantor Turbia/Olimpia Pysznica), Adam Mażysz (Siarka Tarnobrzeg), Marek Strawa (Piast Tuczempy) i Marcin Wołowiec (Strumyk Malawa).

Wiesław Gołda w minionym roku wielkim stylu wygrał z rezerwami Resovii rywalizację w rzeszowskiej okręgówce. W IV lidze prowadzony przez niego zespół radził sobie równie dobrze, meldując się na półmetku sezonu w ścisłej czołówce. Może kiedyś włodarze klubu z ulicy Wyspiańskiego pójdą po rozum do głowy i zamiast ściągać przepłaconych “specjalistów’, dadzą szansę temu skromnemu szkoleniowcowi, który już kiedyś ratował “pasiaków” przed piłkarskim niebytem.

Daniel Kijak w 2011 zanotował chyba najlepszy rok w swojej przygodzie z trenerką. W pierwszej części sezonu wygrał z Kantorem Turbia stalowowolską V ligę. Przy okazji zdobył też Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, pokonując po drodze kilka wyżej notowanych zespołów. W IV lidze nie dane mu jednak było pracować, więc przyjął ofertę Olimpii Pysznica, z którą na półmetku sezonu zajmuje drugie miejsce w klasie okręgowej.

Adam Mażysz konsekwentnie stara się odbudować pozycję Siarki Tarnobrzeg nie tylko na Podkarpaciu, ale także w kraju. Mimo trudnej sytuacji organizacyjnej, w pierwszym półroczu potrafił zmotywować swoich podopiecznych do wytężonej pracy, by ci nie osiedli na laurach w rundzie wiosennej. Jesień natomiast należała do jego drużyny, która na półmetku III-ligowych zmagań jest liderem.

Marek Strawa od kilkunastu miesięcy dba o wyniki Piasta Tuczempy. Robi to na tyle dobrze, że zespół zalicza się do szerokiej czołówki IV ligi. Jesienią pod jego wodzą drużyna uzyskała taką ilość punktów, że w zbliżającej się rundzie rewanżowej, zespół z Tuczemp może jeszcze sporo namieszać w walce o najwyższe pozycje.
Marcin Wołowiec podczas IX Gali Piłkarskiej odbierał wyróżnienie dla najlepszego Trenera Wychowawcę Młodzieży. Teraz ma szansę triumfować w kolejnej kategorii. Predysponował go do tego awans do III ligi, jaki wywalczył z piłkarzami Strumyka Malawa. W wyższej klasie rozgrywkowej poradził sobie ze swoją drużyną bardzo dobrze.
Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments