Trojan wrócił do Ratusza

DĘBICA. Dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia w dębickim Ratuszu odbyło się zaprzysiężenie nowego wiceburmistrza Dębicy.

Po 9 miesiącach przerwy zastępcą Pawła Wolickiego znów został Mariusz Trojan (na zdj.), którypełnił tę funkcję od stycznia 2007 r. do marca b.r.

Wraz z odzyskaniem stanowiska w Ratuszu, utracił mandat radnego, którym został z ramienia stowarzyszenia „Wspólnota Ziemi Dębickiej”. W Radzie Miasta zastąpi go Andrzej Nylec.

Trojan ma 49 lat, jest rodowitym dębiczaninem. Ukończył studia na Wydziale Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Po ich ukończeniu pracował w „Igloopolu” w Dębicy, w latach 1990-2006 prowadził własną działalność gospodarczą. Jego żona Ewa jest zastępcą dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej. Ma dwójka dzieci, oboje studiują. Mariusz Trojan lubi: muzykę, piłkę nożną, siatkówkę i dobrą książką.

Nowy-stary wiceburmistrz zapewnia, że ma kompetencje do pracy w Ratuszu. – Znam bardzo dobrze mechanizmy funkcjonowania samorządu i problemy naszego miasta – uważa. – Posiadam uprawnienia do pełnienia funkcji członka rad nadzorczych spółek skarbu państwa i spółek komunalnych, które uzyskałem zdając egzamin w Ministerstwie Skarbu Państwa

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments