Troje kandydatów na rektora

Nowy termin wyborów ustalony został na dzień 9 czerwca. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Komisja wyborcza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zakwalifikowała troje kandydatów do funkcji rektora

W minioną sobotę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej zebrała się komisja wyborcza, do której wpłynęły dokumenty trzech osób zainteresowanych stanowiskiem rektora PWSZ w Tarnobrzegu. Mimo że wobec niektórych członkowie komisji mieli zastrzeżenia, a głosowania za zakwalifikowaniem ich do konkursu nie były jednogłośne, wszystkie trzy osoby powalczą 9 czerwca o tę prestiżową funkcję.

O problemach z wyłonieniem rektora PWSZ poinformowaliśmy jako pierwsi niecałe dwa tygodnie temu. Podczas prac pierwszej komisji wyborczej doszło bowiem do wielu niezrozumiałych posunięć, które w efekcie zakończyły się tym, że wybory zostały odwołane. Zmieniano skład komisji wyborczej, kandydaci mieli problem z kwalifikacją, później jeden z nich zrezygnował z kandydowania.

W minioną sobotę, komisja wyborcza w nowym składzie pod przewodnictwem dr Waldemara Kality zakwalifikowała trzech kandydatów: dra Pawła Maciaszczyka, dra Marka Rogowskiego i dr Monikę Piątek, która nie startowała w majowej próbie wyłonienia rektora tarnobrzeskiej uczelni.

- Do komisji zgłosiło się troje kandydatów, przy czym były wątpliwości, co do spełnienia wymogów formalnych i komisja głosowała niejednogłośnie za zakwalifikowaniem ich do konkursu. Ostatecznie to większość zadecydowała, że wszyscy troje spełniają wymogi – mówi dr Waldemar Kalita.

Przypomnijmy, że dzień po pierwszym terminie wyborów na rektora PWSZ, tarnobrzeska prokuratura została zawiadomiona o podejrzeniu sfałszowania wyborów przez jednego z kandydatów. Sprawę tę Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu przekazała Prokuraturze Okręgowej, a ta skierowała ją ze względu na większą bezstronność do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Obecny rektor uczelni dr hab. Kazimierz Jaremczuk, który szefuje PWSZ od 11 lat ustąpi miejsca swojemu następcy 31 sierpnia 2012 r. Kadencja rektora trwa 4 lata.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.