Tron królowej śniegu w pociągu interREGIO

To zdjęcie zrobiło furorę w brytyjskich mediach.

LONDYN. Polska toaleta robi furorę w brytyjskich mediach.

Pasażerka pociągu, zamieszczając zdjęcie „polarnego tronu”, wywołała międzynarodową lawinę komentarzy o stanie polskiego taboru kolejowego. Informacje o ośnieżonej toalecie w pociągu interREGIO dotarły już do brytyjskich mediów. Tamtejsze portale sygnalizują złe warunki z jakimi spotykają się Polacy w czasie podróży po kraju.

„Dojeżdżający do pracy, którzy chcą skorzystać z toalety w regionalnym pociągu nie mają innego wyboru – muszą załatwić swoje potrzeby na lodzie” – pisze w swoim stylu DailyMail w artykule. „Zrobiło się tak zimno, że toaleta kompletnie zamarzła. Zmarznięci podróżni musieli przekopać się przez trzycalową warstwę śniegu i lodu, zanim mogli odpowiedzieć na naturalną potrzebę” – dodało DailyMail.

„Jeżeli myślałeś, że toalety w brytyjskich pociągach były złe, to pomyśl o pasażerach z Polski” – pisze z kolei The Sun. O polskim „tronie królowej śniegu” napisał także Telegraph.
– Jechaliśmy w niedzielę ze Szczecina do Warszawy. W naszym wagonie było zimno, więc musieliśmy się przesiąść do innego. Tak wyglądała jedna z toalet w tym cieplejszym wagonie. Na szczęście były inne, czynne – relacjonowała Agnieszka Skórzewska, która przesłała do TVN 24 zdjęcia zasypanej toalety. Jechała tym pociągiem w poniedziałek.

Niestety, zamarznięta toaleta to nie jedyne zmartwienie polskich podróżnych. Od rozpoczęcia sezonu zimowego zaczęły się problemy z ogrzewaniem w pociągach, co skutkowało zmniejszeniem składów wyjeżdżających w trasę. Podróżni musieli tłoczyć się w jednym wagonie zamiast dwóch.

TVN 24/ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o