Trudno jest mnie zmęczyć

Katarzyna Pakosińska jest aktorką kabaretową. To najbardziej rozpoznawalny “śmiech” Polski. Przez 15 lat występowała z “Kabaretem Moralnego Niepokoju”. Z wykształcenia jest polonistką.

Związana przez lata ze sceną kabaretową Katarzyna Pakosińska rozpoczyna swe nowe życie zawodowe. W 13. edycji “Tańca z Gwiazdami” w parze ze Stefano Tarrazzino zawalczy o Kryształową Kulę. O tańcu i swych innych planach zawodowych mówi w rozmowie z PAP Life.

PAP Life: – W przeszłości tańczyła pani w zespole ludowym. Ułatwia to start w “Tańcu z Gwiazdami”?
Katarzyna Pakosińska: – Taniec towarzyski i taniec folklorystyczny to dwie różne historie. Wydawało mi się, że moje doświadczenie, choć trochę pomoże mi w wyjściu na parkiet. Okazuje się jednak, że muszę wszystko zaczynać od nowa.
PAP Life: – Czy czuje pani zmęczenie po pierwszych treningach?
K.P.: – Trudno jest mnie zmęczyć, bo jestem osobą dość aktywną. Ale po paru godzinach treningu ze Stefano, pot się leje ze mnie strużkami. Mój partner jest naprawdę bardzo wymagający.
PAP Life: – Jaką Kasię zobaczymy na parkiecie?
K.P.: – Taniec pozwala mi wydobyć takie rzeczy, których nie mogłam pokazać w kabarecie. Jak dotąd nikt nie oczekiwał ode mnie drapieżności czy erotyzmu, więc mam nadzieję, że dla osób, które obserwują moją pracę, patrzą na mnie z boku, będzie to coś nowego.
PAP Life.: – Czymś zupełnie nowym, jest także program dla TVN Style, nad którym pani pracuje.
K.P.: – Napisałam autorski projekt: wszystko czego chciałybyśmy się dowiedzieć od mężczyzn, ale wstydzimy się zapytać. Nie będzie to z pewnością kabaretowa historia. Udało mi się już nagrać odcinek pilotażowy i zobaczymy, jakie będą dalsze losy tego pomysłu. Na razie trwają konsultacje i sama za siebie trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze poszło. Goście, którzy będą zapraszani, to stuprocentowi mężczyźni.
PAP Life.: – Kto jest bohaterem pilotażowego odcinka?
K.P.: – Tomek Kot. Jako pierwszy powiedział “tak Pakosiu, z tobą bardzo chętnie” i udało nam się porozmawiać naprawdę intymnie.
PAP Life: – Dlaczego akurat talk show?
K.P.: – Po studiach zajmowałam się dziennikarstwem. Przez 15 lat byłam na scenie kabaretowej. Jest to forma, którą uwielbiam, ale czas, żeby pokazać i rozwinąć też inne zainteresowania. Jestem niespokojnym duchem, wciąż szukam czegoś nowego i cały czas chcę się rozwijać. Przyszedł właśnie czas na kolejny etap w moim życiu.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments