Trumna z ciałem żołnierza poległego w Afganistanie już w Polsce

Fot. PAP

WARSZAWA. Na lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował w środę po południu wojskowy samolot, z trumną z ciałem 28-letniego sierżanta Mariusza Deptuły, który w niedzielę poległ w Afganistanie.

Mariusz Deptuła był żołnierzem 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, która stanowi trzon niedawno rozpoczętej dziesiątej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Była to jego pierwsza misja. Mężczyzna został śmiertelnie ranny po tym, jak pod Rosomakiem, którym jechał w czasie patrolu, wybuchł improwizowany ładunek wybuchowy. Jest 30. polskim żołnierzem poległym w Afganistanie lub w wyniku odniesionych ran od 2007 r., czyli roku w którym Polska zaangażowała się w operację ISAF.

W uroczystości sprowadzenia zwłok Deptuły uczestniczył m.in. wiceszef MON Czesław Mroczek raz dowódca Wojsk Lądowych gen. Zbigniew Głowienka. St. Szeregowego Deptułę pośmiertnie awansowano do stopnia sierżanta. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek w miejscowości Czarnia koło Myszyńca (Mazowieckie). W wojsku służył od 2007 roku. Zostawił żonę i córkę.

Pozostali ranni w niedzielnym ataku zostali przetransportowani do szpitala w Ghazni. Według lekarzy, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Najciężej ranny żołnierz wkrótce ma zostać przewieziony do kraju.

PAP, ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments