Trwa akcja „Znicz”

Fot. Łukasz Solski

KROSNO. Tradycyjnie jak co roku ci, którzy zechcą odwiedzić groby swoich bliskich będą mogli zostawić samochody na wyznaczonych dodatkowych parkingach w obrębie cmentarzy. Będzie także obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.

Wszystkie zmiany w organizacji ruchu drogowego obowiązują od soboty (29 bm.) od godz. 8 do czwartku (3 listopada) do godziny 8. Ruchem drogowym na ulicach i parkingach kierować będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

W rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego wyznaczono parkingi: na wysokości cmentarza, przy kościele św. Piotra i Jana z Dukli, na ul. Podkarpackiej od strony cmentarza na odcinku od zatoki przystankowej do ul. Lwowskiej, wszystkie parkingi w rejonie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieszczadzkiej, parking na osiedlu im. Grota Roweckiego od strony ul. Podkarpackiej, na utwardzonych terenach  tzw. Placu Papieskiego, wykorzystywane będą też parkingi przy pawilonie handlowym “LIDL” przy ul. Lwowskiej.

Obowiązywać będą zakazy zatrzymywania oznaczone znakiem pionowym B-36 na: ul. Podkarpacka po prawej stronie od ul. Lwowskiej do ul. Grodzkiej, ul. Wyszyńskiego (w kierunku dzielnicy Suchodół) po obydwu stronach od ul. Podkarpackiej do zatok autobusowych poniżej cmentarza. Natomiast na odcinku ul. Podkarpackiej od ul. Lwowskiej do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i ul. Grodzką obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/godz. Odcinki te będą oznakowane znakami pionowymi B-33.

Z kolei w rejonie cmentarza komunalnego w dzielnicy Polanka będą obowiązywać takie zasady ruchu drogowego:  na ul. Baczyńskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, wjazd możliwy będzie od ul. Decowskiego, na ul. Baczyńskiego (wjazd od strony Dobieszyna) obowiązywał będzie zakaz wjazdu – miejsce to oznakowane zostanie znakiem pionowym B-2, po lewej stronie ul. Baczyńskiego w kierunku Dobieszyna obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się oznakowany znakami pionowymi B-36.

Parkowanie na ul. Baczyńskiego będzie możliwe po prawej stronie ulicy w kierunku Dobieszyna od strony cmentarza, miejsce parkowania zostanie oznakowane znakami pionowymi D-18. Natomiast parkowanie przy ul. Popiełuszki po lewej stronie drogi będzie możliwe w miejscach oznakowanych znakami D-18. Prędkość na ul. Popiełuszki w rejonie cmentarza zostanie ograniczona znakami pionowymi B-33 do 40km/godz.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments