Trwa budowa fabryki mebli w Jaśle

Budowa fabryki mebli w Jaśle realizowana jest przy wsparciu funduszy unijnych, a termin jej zakończenia planowany jest na pierwszy kwartał 2015 roku. Fot. Archiwum

JASŁO. Grupa Nowy Styl wkracza w kolejną fazę budowy jednej z najnowocześniejszych fabryk mebli w Europie.

Jak się dowiedzieliśmy, przetarg na dostawę maszyn do głównej linii produkcyjnej wygrała firma Homag Holzbearbeitungssysteme GmbH z Niemiec – lider wśród producentów maszyn dla przemysłu drzewnego. Inwestycja w Jaśle realizowana jest przy wsparciu funduszy unijnych, a termin jej zakończenia planowany jest na pierwszy kwartał 2015 roku.

Nowy dostawca zrealizuje w powstającym zakładzie produkcyjnym Grupy Nowy Styl kompletną linię produkcyjną do przetwarzania płyty na komponenty meblowe. Linia ma być zintegrowana mechanicznie oraz programowo za pomocą systemów informatycznych zarządzających produkcją. Firma Homag dostarczy również linie do pakowania i montażu, przeznaczone do kompletowania wyrobów gotowych i pakowania ich do transportu.

Na linii głównej produkowane będą komponenty meblowe nie tylko według standardowych, katalogowych wzorów i wymiarów, ale również według indywidualnych zamówień. Natomiast w kolejnym etapie budowy fabryki wybrani zostaną dostawcy drugiej linii technologicznej przeznaczonej do wytwarzania komponentów meblowych wykończonych fornirem lub laminatem HPL.

Projekt pn. „Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim – budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Planowana wartość projektu to 106 mln zł, w tym dofinansowanie – 40 mln zł.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o