Trwa budowa Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej

Na 50-arowej działce położonej w centrum Brzozowa znajdować się będzie 7 budynków zajmujących powierzchnię ok. 1600 metrów kwadratowych. Fot. Archiwum

BRZOZÓW. Wesprzyj budowę WWDz.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Bożena i Andrzej Bieńczakowie, którzy prowadzą Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Fundacja jest inwestorem i zarazem opiekunem WWDz. To organizacja pożytku publicznego. Aby pomagać innym potrzebuje wsparcia, którego może udzielić każdy przekazując swój 1 proc. podatku dochodowego. Fundacja otrzymane środki przekaże m.in. na budowę Wioski Dziecięcej.

Będzie to prawdopodobnie jedyna taka wioska na świecie. Schronienie znajdą w niej dzieci, którym los nie dał szansy na rozwój w prawdziwej rodzinie. Jak mówi Andrzej Bieńczak, prezes Fundacji. – Chcemy, aby każde dziecko, które do nas trafi, było kochane i nauczyło się kochać innych. Wieloetniczny charakter Wioski sprawia, w co głęboko wierzymy, że jest to ważne i wyjątkowe dzieło.

Budowa Wioski Dziecięcej to projekt, który wymaga ogromnego wkładu finansowego (ma kosztować ok. 5 mln zł). Dlatego dla Fundacji tak istotne są środki uzyskane z wpływów z 1 proc. podatku dochodowego. Jak przekazać 1 proc. podatku? – Jedyne, co należy zrobić, to w odpowiedniej rubryce w rozliczeniu podatkowym wpisać nazwę naszej organizacji i numer KRS, a w przypadku przekazania środków na budowę Wioski – dopisek „Wioska Dziecięca”.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak
KRS: 0000117587

Więcej informacji na: www.fpd.org.pl, www.wioskadziecieca.eu

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o