Trwa budowa wieloetnicznej wioski dziecięcej

Pogoda jest raczej sprzyjająca, więc prace idą pełną parą. Fot. Wioletta Zuzak

BRZOZÓW. Honorowy patronat nad budową wioski dziecięcej objął Marcin Gortat razem ze swoją Fundacją MG13.

Podczas widowiska tanecznego “O Kobietach. Dla Kobiet”, które odbyło się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie pod patronatem Super Nowości,  zbierano pieniądze na rzecz wieloetnicznej wioski dziecięcej w Brzozowie. Odbyła się także aukcja dzieł sztuki. W sumie udało się pozyskać 4384 zł. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione niezbędne materiały budowlane.

Przypomnijmy. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Bożena i Andrzej Bieńczakowie, którzy prowadzą Fundację Pomocy Dzieciom imienia Stanisławy Bieńczak w Brzozowie. Fundacja jest inwestorem i zarazem opiekunem WWDZ. Będzie to prawdopodobnie jedyna taka wioska na świecie.

W WWDZ znajdować się będą: rodzinne domy dziecka, dom dla samotnych matek i kobiet w ciąży, rodzinny dom czasowego pobytu oraz dom dla dzieci i ich rodzin dotkniętych przemocą. Będzie to swego rodzaju centrum profilaktyki, terapii, edukacji, rehabilitacji i pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Znajdzie tutaj schronienie każdy kto potrzebuje pomocy, bez względu na rasę, kolor skóry i poglądy. 2 czerwca br. miało miejsce poświęcenie placu budowy, następnie ruszyły pełną parą prace budowlane.

Każdy może pomóc
Koszt realizacji przedsięwzięcia to ok. 5 mln zł. Ci, którzy chcą wesprzeć budowę WWDZ mogą wpłacać pieniądze na konto w Podkarpackim Banku Spółdzielczym o/Brzozów, nr: 71 8642 1113 2011 9324 4093 0001.

Więcej informacji na stronie internetowej www.fpd.org.pl lub www.wioskadziecieca.eu.

Wioletta Zuzak

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o