Trwa moda na serialowe imiona

Moda na serialowe imiona to zdecydowanie znak naszych czasów.

TARNOBRZEG. Gdy dorosną nie powinny mieć do nas pretensji, bo wybieramy im piękne imiona

W minionym roku w Tarnobrzegu urodziło się 1135 dzieci. Szczęśliwi rodzice nie raczyli swoich pociech specjalnie nietypowymi imionami. Wielu jednak zdecydowało się na imiona, które od kilku lat są już bardzo popularne.

Na prośbę Super Nowości, tarnobrzeski Urząd Stanu Cywilnego opracował top listę imion, które najczęściej nadawali rodzice swoim nowo narodzonym córkom i synom. Zaskoczenia nie ma, bo to bardzo popularne imiona. Naszym zdaniem, dzieciaki, gdy podrosną nie będą miały pretensji do swoich rodziców o te propozycje. To piękne, w przypadku dziewczynek, bardzo wdzięczne, a w przypadku chłopców bardzo….nowotestamentalne imina.

– Po przeglądnięciu ponad tysiąca wpisów, jakich dokonano w minionym roku w tarnbrzeskim Urzędzie Stanu Cywilnego w aktach dotyczących urodzeń okazuje się, że dla dziewczynek rodzice najchętniej wybierali imiona: Julia, Amelia, Maja i Lena. Wśród chłopców najpopularniejsze były takie imiona jak: Michał, Filip, Szymon i Jakub – mówi Agata Rybka z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Z wieloletniego doświadczenia pracowników USC wynika, że ogromny wpływ na modę na imiona ma telewizja, a przede wszystkim seriale telewizyjne. Sympatyczne postaci, które się w nich pojawiają i towarzyszom nam przez wiele tygodni są dla wielu rodziców inspiracją przy wyborze imion dla swoich dzieci.

Tak było między innymi z Julią z „Barw Szczęścia”, Leną i Amelią z „Na dobre i na złe” oraz „M. jak miłość”. Doktor Zosia ze szpitala w Leśnej Górze nazwała swoją córeczkę Amelia, a mega gwiazda drugiego dwójkowego hitu Kinga Zduńska postanowiła dać swojej pociesze imię Lenka.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments