Trwa modernizacja basenu na MOSi-rze

Wyremontowana zostanie niecka basenu oraz jego otoczenie w znacznym stopniu zniszczone podczas powodzi w 2010 roku. Fot. Archiwum

JASŁO. Wyremontowana zostanie niecka basenu oraz jego otoczenie w znacznym stopniu zniszczone podczas powodzi w 2010 roku.

Przed świętami wielkanocnymi rozpoczęła się modernizacja basenu odkrytego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Koszt przedsięwzięcia to blisko 4,4 mln zł, z czego ponad 3 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na przełom sierpnia i września br.

– Dzięki modernizacji poprawi się funkcjonalność i estetyka basenu, który zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Modernizację obiektu prowadzi firma Skanska, która wygrała przetarg, a nadzór budowlany sprawuje jasielskie TBS – informuje jasielski magistrat.

Co zostanie zrobione
– Zmienione zostanie pokrycie niecki basenu. Obecnie jest ona wyłożona płytkami, które zostały prawie całkowicie zniszczone w wyniku powodzi. Wpłynęło to na pogorszenie estetyki obiektu, na wzrost kosztów związanych z przygotowaniem go do sezonu oraz obniżyło poziom bezpieczeństwa.

W ramach modernizacji zostanie także wykonana zjeżdżalnia do głównego basenu, a na potrzeby osób o obniżonej sprawności ruchowej przy basenie zostanie zamontowany m.in. specjalistyczny dźwig. Obecna szatnia dla kobiet zostanie zaadaptowana na pomieszczenie socjalno-sanitarno-natryskowe dla osób niepełnosprawnych.

Zmieniony zostanie system przelewowy, odprowadzający z basenu nadmiar wody wraz z pływającymi na jej powierzchni zanieczyszczeniami do kanalizacji oraz wykonane będą nowe brodziki przejściowe z prysznicami, co poprawi przede wszystkim warunki higieniczno-sanitarne.

Prace modernizacyjne uwzględniają zmianę technologii uzdatniania wody basenowej z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie. Wysłużona stacja uzdatniania wody zostanie rozebrana. Zastąpi ją stacja flirtów wody basenowej na bazie podchlorynu, która będzie obsługiwać zarówno główny basen, jak i brodziki.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o