Trwa wyjazdowa niemoc „Stalówki”

Stal jechała do Nowego Dworu Mazowieckiego po 3 punkty, ale tylko zremisowała za słabiutkim wiosną Świtem. Fot. Bogdan Myśliwiec

ŚWIT NOWY DWÓR M. – STAL ST. WOLA. Zielono-czarni znów pudłowali na potęgę

Z ogromnym poczuciem niedosytu wracali do Stalowej Woli piłkarze Stali. Remis ze Świtem, który jedyne punkty zdobył wiosną dzięki walkowerowi za mecz z KSZO, chluby zielono-czarnym nie przynosi.

Stal nie jest pierwszą ani ostatnią drużyną w lidze, która poza domem traci mnóstwo swoich atutów. W Nowym Dworze Mazowieckim nasz zespół mógł liczyć na doping fanów, stworzył kilka naprawdę dobrych okazji, ale ze skutecznością znów był na bakier.

Podopieczni Mirosława Kality zaatakowali od początku i mogli sobie “ustawić” mecz. Mogli, gdyby tylko Michał Kachniarz wygrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, a Daniel Radawiec “główkował” odrobinę precyzyjniej. W drugiej połowie stalowcy już tak klarownych sytuacji nie mieli, choć najlepszy strzelec zespołu Wojciech Białek miał szansę, by po raz ósmy w tym sezonie umieścić piłkę w siatce.

To nie był mecz, który na dłużej zapadnie w pamięć. Na nierównym boisku zawodnikom ciężko było sklecić akcje złożoną z więcej, niż czterech podań. Futbolówka najczęściej fruwała nad głowami, choć trzeba nadmienić, że to głównie miejscowi prezentowali tak archaiczny sposób gry. Świt, który jest chyba największym rozczarowaniem ligi w 2012 roku, rzadko zagrażał bramce gości. Szczęścia próbował Dariusz Zjawiński, lecz i on nie miał dnia. – To był typowy mecz walki. Obie drużyny myślały bardziej o tym, by nie stracić bramki – podsumował zawody Patryk Drewnowski, II trener Świtu.

ŚWIT Nowy Dwór M. 0
STAL Stalowa W. 0

ŚWIT: Bigajski – Kamiński (67. Zawadzki), Drwęcki, Gmitrzuk, Maślanka – Sosnowski, Enow, Obem (68. Bajera), Makowski (80. Kimura) – Zawiska, Zjawiński.
STAL: Dydo – Czarny, Lewandowski, Żmuda, Demusiak (52. Widz) – Kachniarz (65. Białek), Skórski, Horajecki, Radawiec, Getinger – Gęśla (75. Fabianowski).

Sędziował Wojciech Pawlicz (Białystok). Żółta kartka: Skórski. Widzów 200.

tsz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.