Trwają III Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

W spektaklu “II rodział” występują Tamara Arciuch, Piotr Grabowski, Bartek Kasprzykowski, Daria Widawska. Fot. Archiwum

JASŁO. Na scenie Jasielskiego Domu Kultury będzie można obejrzeć kilkka ciekawych spektakli przygotowanych przez teatry z całej Polski.

Sztuka „Drugi rozdział” Neil Simon, w wykonaniu Teatru Capitol w Warszawie zostanie wystawiona w poniedziałek (21 bm.) o godz. 18 w JDK w ramach III Jesiennych Spotkań z Teatrem.

George, owdowiały przed kilkunastu laty pisarz i Jenny, świeżo upieczona rozwódka, rozczarowana mężczyznami po nieudanym związku z futbolistą, próbują na nowo ułożyć sobie życie, popychani do tego przez przyjaciół. Pod presją otoczenia szybko decydują się na ślub. Gdy klamka zapada, odkrywają, że nie są bez wad, rozczarowują się sobą wzajemnie, a wciąż powracające wspomnienia powodują, że u obojga pojawiają się wątpliwości, czy nie popełnili błędu. To sztuka o miłości i przewrotności ludzkich uczuć, małżeństwie, zdradzie, szalonej miłości, życiowym niespełnieniu i dążeniu do szczęścia, nie pozbawiona humoru i nutki nadziei. Reżyserem jest Wojciech Adamczyk, występują Daria Widawska, Tamara Arciuch, Piotr Grabowski i Bartek Kasprzykowski.

Trzy dni później – w czwartek 24 listopada – do Jasła przyjedzie warszawski Teatr Polonia z kultowym spektaklem muzycznym „Biała bluzka” według opowiadania Agnieszki Osieckiej, w którym wybitną kreację stworzyła Krystyna Janda.

Tegoroczne Spotkania zakończy 15 grudnia “Miłość i polityka”, sztuka Pierre Sauvila, francuskiego aktora i dramaturga, w wykonaniu aktorów Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy. Wystąpią: Joanna Liszowska, Agnieszka Łopacka, Jerzy Bończak, Michał Kula, Piotr Machalica.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments