Trwają roboty na granicy

Tak będzie wyglądał front budynku głównego i pawilony w Budomierzu

PODKARPACIE. Wkrótce przekraczanie granicy polsko-ukraińskiej będzie odbywać się w lepszych warunkach. Prace remontowe na przejściu granicznym w Medyce dobiegają końca. Roboty powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

W Medyce przebudowano północną i południową platformę wyjazdową i wyjazdową z Polski, wybudowano m.in. budynki odpraw granicznych, budynek odpraw kontroli szczegółowej dla samochodów osobowych i busów. Koszt tej inwestycji to 13,4 mln zł. Modernizowane jest także przejście graniczne w Korczowej. Tu zostanie oddzielony ruch osobowy od towarowego. Na ten cel zarezerwowano w sumie 20 mln zł. Jednak największym przedsięwzięciem na Podkarpaciu jest budowa od podstaw przejścia z Ukrainą w Budomierzu. Będzie to jedno z najnowocześniejszych przejść w Europie, wyposażone w elektroniczny dozór i zarządzanie ruchem, elektroniczny system odczytujący tablice rejestracyjne. Powstanie po 8 pasów ruchu na kierunku wjazdowym i wyjazdowym z Polski. Inwestycja kosztować będzie ok. 145 mln zł, jej zakończenie planowane jest na 2013r.

Na czas Euro 2012 przejście zostanie tymczasowo otwarte, by umożliwić kibicom mistrzostw szybki i sprawny przejazd na Ukrainę – zapewnia Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacki. Na budowę nowych i modernizację już istniejących przejść granicznych w latach 2010-2013 w województwie podkarpackim wydanych zostanie ok. 182 mln zł.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments