Pożegnanie generała. FILM i ZDJĘCIA

RZESZÓW. Uroczystości żałobne po śmierci komendanta straży pożarnej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ostatni raz uroczystości żałobne zorganizowane z taką pompą Rzeszów widział 90 lat temu, gdy z honorami wojskowymi żegnano bohatera Legionów pułkownika Leopolda Lisa Kulę.

Wczoraj stolica Podkarpacia pożegnała komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadiera Zbigniewa Szablewskiego, który zmarł nagle w minioną niedzielę.

Uroczystości żałobne rozpoczęły się modlitwą pod siedzibą komendy wojewódzkiej PSP. Po modlitwie za duszę zmarłego owiniętą we flagę narodową trumnę z ciałem generała umieszczono na wozie strażackim.

Uformował się kilkukilometrowy pochód w których szły tysiące ludzi: kompanie honorowe wszystkich służb mundurowych, byli i obecni strażacy, przedstawiciele lokalnych władz, parlamentarzyści i mieszkańcy Rzeszowa. Były też m.in. delegacje strażaków ze Słowacji i Węgier.

Więcej w Super Nowościach

Szymon Jakubowski
 

do “Pożegnanie generała. FILM i ZDJĘCIA”

 1. piotr

  Uroczystości pogrzebowe odbyły się z wielką pompą i to jest domena strażaków, mają na to kasę. Chłopcy strażaki wykorzystają każdą okazję nawet pogrzeb do pokazania się – tylko że to idzie z naszej kieszeni. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie i dobrze, że to co jest po śmierci dotyczy wszystkich jednakowo.

 2. halina

  po co na tym pogrzebie tyle delegacji wojska,policji i innych formacji,chyba u Prezydenta Kaczynskiego tylu niebylo.

 3. Antek

  skoro general to spoar kasa dla rodzinki

 4. Ireneusz

  z tego co wiem to już był Generał.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.