Trybuna czeka na kibiców

Długa na 80, szeroka na 14 i wysoka na 5 m trybuna wschodnia stadionu jest już gotowa. Pod dachem o powierzchni 1315 m kw. jest 1430 zielonych krzeseł. Kosztowała 6 mln zł. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Pierwsza wybudowana trybuna nowego stadionu wygląda okazale. Teraz fani piłki modlą się, żeby piłkarze dostosowali poziom gry do zamiarów inwestycyjnych.

Wbrew pesymistycznym wizjom, wykonawca południowej trybuny na stadionie piłkarskim, prawie zmieścił się w deklarowanym czasie. Prawie, bo ze względu na kłopoty z kanalizacją, wystąpił o dwa dodatkowe tygodnie. Kibice na zielonych krzesełkach usiądą dopiero na wiosnę.

Trybuna od strony ul. Hutniczej jest pierwszym etapem budowy nowego stadionu. Powstaje on na miejscu dotychczasowego, a prace są i będą prowadzone tak, że na płycie boiska mogą grać piłkarze.

A teraz rok przerwy na budowie
Budowie od początku towarzyszą nerwy kibiców, którzy wytykali wiele mankamentów projektowych. Przez to cały projekt autorstwa stalowowolanina Marka Gierulskiego musiał być zmieniony. Pojemność stadionu ma się zmniejszyć z planowanych 10. tys. do 7 tys. miejsc. Prawie 1,5 tys. zielonych plastikowych siedzisk już czeka na kibiców. Trybuna południowa była najłatwiejszym do wykonania elementem budowy. Firma z Janowa Lubelskiego uporała się z nią w ciągu roku. O tym, czy wszystkie prace zostały dobrze wykonane, przekonamy się przy odbiorze technicznym, który ma nastąpić pod koniec tego miesiąca. Do 18 bm. będą trwały prace związane z przyłączeniem kanalizacji i końcową kosmetyką. Kibice pod dach ze szkła i blachy zostaną wpuszczeni przed pierwszym wiosennym meczem Stali.

Stadion przy ul. Hutniczej budowany jest wyłącznie za pieniądze miasta. Gdy był projektowany, nie było możliwości wsparcia z Unii. Kolejne etapy budowy muszą więc być dostosowane do możliwości finansowych magistratu. Już wiadomo, że w przyszłym roku nie będą tam prowadzone żadne prace. Może pod koniec 2013 r. uda się przeprowadzić przetarg na budowę trybuny głównej. Ma być piętrowa, z zapleczem socjalnym i treningowym pod strefą dla kibiców. Stadion ma mieć sztuczne oświetlenie i podgrzewaną płytę.

Budowa kosztować będzie co najmniej 50 mln zł, ale równie dobrze może to być nawet 70 mln. Terminu jej zakończenia nikt nie jest w stanie teraz podać.

jam

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o