Sąd zdecydował – Trynkiewicz wychodzi na wolność

Mariusz Trynkiewicz. Fot. Archiwum

Mariusz Trynkiewicz. Fot. Archiwum

RZESZÓW, KRAJ. 11 lutego pedofil-morderca opuści mury więzienia.

Mariusz Trynkiewicz będzie musiał meldować się na policji i dostanie zakaz opuszczania kraju – taką decyzję podjął w czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

Policja ma zgodę sądu na objęcie Trynkiewicza czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi (to m.in. podsłuch lub obserwacja). Decyzja jest jednak nieprawomocna i może być zaskarżona do wyższej instancji.

Władze Zakładu Karnego Rzeszów-Załęże wnioskowały o tymczasowe umieszczenie „Szatana z Piotrkowa” w specjalnym ośrodku dla osób stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa w Gostyninie do czasu uprawomocnienia się decyzji dotyczącej jego izolacji. Mężczyzna, nawet jeśli podczas zaplanowanej na poniedziałek, 10 lutego, rozprawy uznany zostanie za osobę stwarzającą zagrożenie, odzyska wolność.

Stanie się tak dlatego, że 11 lutego, w dniu planowego wypuszczenia Trynkiewicza na wolność, wyrok nie zdąży się uprawomocnić.

Morderca czterech chłopców będzie miał wówczas siedem dni na złożenie wniosku o doręczenie odpisu postanowienia z 10 lutego wraz z uzasadnieniem, a kolejne 14 dni na złożenie apelacji. Dopiero po decyzji sądu apelacyjnego postanowienie stanie się prawomocne, co oznaczać będzie, że Trynkiewicz w ciągu trzech dni sam zgłosić się będzie musiał do Gostynina. Jeśli tego nie zrobi, sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie.

do “Sąd zdecydował – Trynkiewicz wychodzi na wolność”

  1. HETMAN

    NIECH TEMU SEDZIEMU CO ZDECYDOWAL O WYPUSZCZENIU TEGO SMIECIA DZIECKO ZGWAŁCI I ZAMORDUJE TO MOZE BEDZIE MADRZEJSZE DECYZJE PODEJMOWAL….ZYCZE POWODZENIA

  2. tomek

    to są jakieś żarty… Polska, kraj w którym chroni się przestępców

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.