Trzeba ściągać podatki od gigantów!

- Nasze propozycje to 50 mld. złotych, które zostaną w Polsce – przekonywała posłanka Ruchu Palikota (na zdjęciu z szefem przemysko-krośnieńskich struktur partii, Krzysztofem Wasiewiczem). Fot. Autor

PODKARPACIE, KRAJ. Ruch Palikota ma patent na zasilenie naszego budżetu i 50 mld złotych?

Około 50 mld. złotych – taki “zastrzyk” dla naszego budżetu jest zdaniem członków Ruchu Palikota zupełnie realny. Skąd wziąć te pieniądze? Z podatków! Spokojni mogą jednak być szarzy obywatele, kasa ma popłynąć głównie z “kieszeni” zarabiających u nas ogromnych firm zagranicznych.

W Przemyślu o “Pakiecie 50 mld.”, czyli finansowym pomyśle swej partii mówiła na konferencji prasowej posłanka Małgorzata Marcinkiewicz. – Ogromne firmy działające w Polsce, takie na przykład, jak sieci hipermarketów nie płacą u nas podatków adekwatnych do zysków – podkreśliła M. Marcinkiewicz. – Jak to możliwe? Polska firma płaci takiemu potentatowi za używanie znaku towarowego, a potentat ma firmę zarejestrowaną w podatkowym “raju” i to na jego konto spływają ogromne zyski z działalności w Polsce – wyjaśniała posłanka.

– My chcemy te pieniądze zatrzymać w naszym kraju przez wprowadzenie przepisów antytransferowych– dodała. Ruch Palikota chce także ukrócić “ogrywanie” nas przez inwestorów, którzy korzystają przez 5 lat z ulg podatkowych, a gdy okres ten mija pozornie sprzedają firmę, albo zmieniają jej nazwę i jako “nowy” inwestor znów korzystają z ulg. – Mówimy temu dość! – powiedziała Marcinkiewicz. – Chcemy podatku wyjścia, to znaczy zwrotu równowartości ulg z jakich korzystała firma, która po 5 latach zwinęła manatki – tłumaczyła.

Partii byłego posła PO nie podoba się także to, że 100-tysięczna armia urzędników skarbowych tropi teraz drobnych ciułaczy i najskromniej uposażonych, zamiast skupić się na gigantach wypompowujących z budżetu pieniądze i unikających płacenia podatków. – Zwykły człowiek nie może bezkarnie spóźnić się z deklaracją podatkową, czy zapłatą podatku, a taki “Amber Gold” przez dwa lata nie płacił i nikt się tym nie zainteresował – zauważyła jasielska posłanka.

Zdaniem Ruchu Palikota nie od rzeczy byłoby także wprowadzić podatek transakcyjny dla wielkich grup kapitałowych manipulujących kursami walut. – Nie chodzi o opodatkowanie zwykłych operacji bankowych, a ogromnych transakcji wykonywanych przy sztucznym manipulowaniu kursami walut – podkreśliła Marcinkiewicz. Posłowie Ruchu Palikota liczą, że ich pomysł na zatrzymanie w naszym kraju sporej kasy poprze SLD. Czy mogą liczyć także na poparcie największej opozycyjnej partii, czyli PiS? – Mamy nadzieję, że niezależnie od opcji poprze nas każdy, komu na sercu leży polska gospodarka i budżet kraju – stwierdziła M. Marcinkiewicz.

Monika Kamińska

do “Trzeba ściągać podatki od gigantów!”

 1. roman

  niech żyje RUCH PALIKOTA !

 2. ROMAN

  no i co – każdy wie ze firma tworzy miejsca pracy – ale prawo powinno być równe dla wszystkich – kto prowadzi działalność to płaci a tu co – jak mija okres abolicji zmienia nazwę i znowu szwindluje – - są niewolnicy do płacenia i ci co smarują tym którzy tworzą prawo dla równych i równiejszych – dziki kraj – dżungla to pikuś.

 3. wstyd

  takie firmy tworza miejsca pracy jesli wszystkie firmy odejda z polski to kto bedzie pracował
  niech ta posłanka od palikota chyci sie ucziwej pracy a nie z palikotem kradną . ja bym ich z rzadu wyp***l kutafonców

 4. wiesiek

  Myślę że palikot stworzył partie dla siebie i grupki zboczonych zdeprawowanych osób.Przynależność do tej partii i wypowiadanie się w imieniu ograniczonego umysłowo guru jest nie na miejscu nawet uważam to za wstyd

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.