Trzebownisko nie zabierze Miłocina i Staromieścia

- Skro prezydent Rzeszowa może nam zabierać wsie, to i my możemy zabrać osiedla, te graniczące z miastem - mówi Jozef Fedan, wójt gminy Trzebownisko. - Zezwala nam na to ustawa samorządowe. Muszę jednak uszanować decyzję radnych, którzy stwierdzili, że nie są dziećmi jak radni Rzeszowa i nie zniżą się do ich poziomu i dlatego rezygnują z zabierania miastu dwóch rzeszowskich osiedli: Staromieścia i części miejskiej Miłocina. Liczę, że mieszkańcy będą przeciw włączeniu naszych wsi do miasta. Fot. Wit Hadło
– Skro prezydent Rzeszowa może nam zabierać wsie, to i my możemy zabrać osiedla, te graniczące z miastem – mówi Jozef Fedan, wójt gminy Trzebownisko. – Zezwala nam na to ustawa samorządowe. Muszę jednak uszanować decyzję radnych, którzy stwierdzili, że nie są dziećmi jak radni Rzeszowa i nie zniżą się do ich poziomu i dlatego rezygnują z zabierania miastu dwóch rzeszowskich osiedli: Staromieścia i części miejskiej Miłocina. Liczę, że mieszkańcy będą przeciw włączeniu naszych wsi do miasta. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Nie jesteśmy dziećmi, jak nasi koledzy, radni z Rzeszowa. Nie zniżymy się do ich poziomu – stwierdzili radni podczas burzliwej sesji Rady Gminy.

Gmina Trzebownisko nie powiększy się o dwa rzeszowskie osiedla: Miłocin i Staromieście. W poniedziałek radni tej gminy prawie jednogłośnie, przy jednym głosie wstrzymującym się, zdecydowali o wycofaniu tej uchwały z porządku obrad. Argumentowali to tym, że nie będą się zniżać do poziomu Rady Miasta Rzeszowa, która zagłosowała za włączeniem całej gminy Trzebownisko w granice administracyjne stolicy Podkarpacia.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, już po raz drugi zabiega o poszerzenie miasta o całą gminę Trzebownisko. Przed świętami Bożego Narodzenia rzeszowscy radni zagłosowali za jego propozycją. Jednak wójt Józef Fedan mówi, że to nękanie mieszkańców jego gminy.

W poniedziałek gminni radni głosowali nad projektem uchwały  w sprawie włączenia Miłocina i Staromieścia do gminy Trzebownisko. Jednak podczas 40-minutowej, burzliwej dyskusji, stwierdzili, że ich odpowiednicy, radni z Rzeszowa, chcący poszerzyć miasto o tereny ich gminy, bawią się jak dzieci.

– Nie zniżymy się do poziomu rzeszowskich radnych. Dlatego nasi radni podjęli decyzję, że nie będą zabierać dwóch rzeszowskich osiedli i włączać ich w nasze granice – powiedział Józef Fedan, wójt gminy Trzebownisko. – Byłem za tym, żebyśmy przejęli część miasta, ale szanuję decyzję radnych gminy.

W Trzebownisku przegłosowano jeszcze dwie inne uchwały związane z poszerzeniem Rzeszowa. Gminni radni zdecydowali, że w tej sprawie do końca marca będą przeprowadzone konsultacje społeczne. Mieszkańcy będą pytani, czy chcą, żeby cała gmina była przyłączona do Rzeszowa lub też jej część z czterema wsiami: Zaczerniem, Tajęciną, częścią Trzebowniska i częścią Jasionki. – Liczę na to, że znów tak jak przed 10 miesiącami wielu mieszkańców zagłosuje przeciw włączeniu gminy do Rzeszowa.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
romek
romek
2 lat temu

akurat strefa ekonomiczna w g. Trzebownisko jest potężna , a ostatnio gmina sprzedała konsorcjum MTU i Lufthansy działkę za chyba 8 mln zł gdzie powstanie nowy zakład.
jedź może felek zobacz ile w tej strefie się buduje i ile już jest miejsc pracy – dużo więcej zakładów produkcyjnych niż w samym Rzeszowie i o to pan Ferenc toczy walkę no i oczywiście o lotnisko

Anna
Anna
7 lat temu

niestety to prawda w tych wsiach gminnych niewiele się dzieje, domy kultury puste niszczeją, a na wsiach władzę przekazano parafiom

mieszkaniec
mieszkaniec
7 lat temu

zapomniales dopisac jak bardzo zadluzona jest gmina trzebownisko. na kazdej sesji przechodzi uchwala o zaciaganiu pozyczek na splate starych zaleglosci . dlug rzeszowa to nie cale 40% calego budzetu i jest jednym z najnizszych sposrod miast wojewodzkich. po drugie jakie to te firmy sie buduja poza miastem ? w strefie w jadionce fakt – buduja sie ale sa zwolnione z podatkow wiec zysk do budzetu od nich jest zerowy. ferenc po przylaczeniu trzebowniska musialby duzo wlozyc jeszcze w te zapuszczone przez gmine tereny. piszesz te same bzdury i klamstwa ktore gmina wypisuje w pseudoinformacyjnych folderach i stronie internetowej. mysl a… Czytaj więcej »

felek
felek
7 lat temu

Świlcza nie chciała do Rzeszowa – Ikei nie ma- pracy nie ma , Trzebownisko nie chce – strefa ekonomiczna nie powstanie dobrze przygotowana- pracy nie będzie. Gratuluję wójtowi- podatki chce ale miejsc pracy nie tworzy.

moni
moni
7 lat temu

Jezeli mieszkancy nie chca do Rzeszowa to tak naprawde sami sobie szkodza.

moni
moni
7 lat temu

Krasne , Trzebownisko i pomniejsze gminy wokolo rzeszowa maja budzety na caly rok w kwotach 15-30milionow. Tyle moga wydac na inwestycje. Rzeszow ma budzet 1.1mld Ferdan bedzie sie oburacz stolka trzymal bo po liczbac nie o rozwoj i dobro mieszkancow temu panu chodzi.

nie dla rzeszowa
nie dla rzeszowa
7 lat temu
Reply to  moni

O a skąd te dane? Nie wiem jak Krasne ale gm. Trzebownisko ma budżet 60 mln i jest to najwyższy budżet spośród wszystkich gmin na Podkarpaciu. Rzeszów ma ten 1 mld ale przy okazji ma też ponad 500 mln długu który Ferenc próbuje sobie zbić m.in. pochłaniając gm. Trzebownisko kilka miejscowości na wschód od Rzeszowa i co za tym idzie dodatkowymi dochodami od firm które poza miastem budują się jedna za drugą.

Zirytowany
Zirytowany
7 lat temu

,,Wieloletnia prognoza finansowa Gminy Trzebownisko wraz z prognoza kwoty d

andee
andee
7 lat temu

Nich się Ferenc stara o Boguchwałę. Lutoryż itd. czemu tam nie atakuje???
Chce gminy z pełną infrastrukturą, gdzie nie będzie musiał wyłożyć ani 1 złotówki.

Zirytowany
Zirytowany
7 lat temu

Szkoda że Wójt nie wystąpił o przyłączenie całego Rzeszowa. Tym sposobem problem byłby rozwiązany, do rozstrzygnięcia pozostała by kwestia nazwy nowego terenu. To było do rozwiazania w formie konsultacji, i może zamiast Rzeszowa powstałoby miasto Trzebownisko.

marian
marian
7 lat temu

UOJ ta Wójcie zrezygnujcie bo jak nie do was do miasta nie wpuscom. A my miscuchy ciesymy się cośta nas do się nie psyłącyli.

Kamandir
Kamandir
7 lat temu

A może przewielebny Wójt Trzebowniska wytłumaczy się jak rozesłał 6 lat temu do ludzi oficjalne urzędowe pisma o budowie przy drodze „śliszowej” w Łące przyłącza energetycznego, wodociągu i kanalizacji. Do dzisiaj nic nie powstało. Nie można się tam ani budować, ani sprzedać. A na pisma skierowane w tej sprawie do niego odpowiada bredniami. Kompletny nieudacznik, ale jak się tyle czasu siedzi na zacnym stolcu to takie są efekty.
Wójcie !!!!!!!! Kończ Waść wstydu oszczędź!!!!!!!!!

moni
moni
7 lat temu

A mi wypowiedzi Fedana film z Jimem Careyem – Klamca klamca

moni
moni
7 lat temu

Ale dzieci, Fedan odejc wstydu oszczedz. Jozek nie daruje Ci tej nocy

Trzebownisko
Trzebownisko
7 lat temu

FEDAN ODEJDZ WSTYDU OSZCZĘDZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE W TRZEBOWNISKU MAJĄ CIEBIE JUZ DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

Panie wójcie – widać wyraźnie jaki ma pan zmutowany mózg – gdyby miasto nie przyłączało i wchłaniało okolicy to dzisiaj miasto było by w obszarze średniowiecznej zabudowy ; rejon zamku/ obecna ; ul. Zamkowa/ 3-go Maja / rynek dookoła ratusza + teren dookoła bram miejskich ; przy zamku / wschodnia w rejonie ul. Mickiewicza / i rejon bramy zachodniej przy sklepie Relaks i liczył by jak wtedy w XVI wieku 2500 mieszkańców – nie rozumie Pan jednego – miasto musi wchłaniać teren/ przyłączać co się da bo to jest gwarancja rozwoju/ stolicy regionu i okolicy – Pan przyspawany do swojego… Czytaj więcej »

Sylwia
Sylwia
7 lat temu

W 2014 roku Ferenc będzie walczył o dostęp do morza.

miekszaniec Łukawca
miekszaniec Łukawca
7 lat temu

trzebownisko to sobie moze zabrac tyłki z gminnych stołków… nieroby i lenie i tyle mam do powiedzenia. z takim budzetem jaki ma ta gmina to staromiescie naprawde stałoby sie staromiesciem… tym co macie w swoim władaniu nie potraficie dobrze zarządzać i dziadostwo az piszczy a chcielibyscie z Ferenca przykłąd brać hehe dobre :D

olo
olo
7 lat temu

Dziękujemy Wam nasi kochani rajcowie. ( mieszkańcy staromieścia i miłocina.

Jan
Jan
7 lat temu

Te wypowiedzi radnych trochę przypominają mi pana Zagłobę i jego grę w Potopie ze szwedami o Inflanty.