Trzech mężczyzn zgwałciło 40-letnią dębiczankę

- Zarówno sprawcy jak i poszkodowani byli nietrzeźwi, w zeznaniach uczestnicy podają różne wersje przebiegu zdarzenia – mówi Jacek Żak, prokurator rejonowy z dębickiej prokuratury. Fot. Autor

DĘBICA. Wczoraj prokuratura skierowała wniosek o areszt dla trzech mężczyzn podejrzanym o gwałt.

Trzech mężczyzn w wieku od 20 do 54 lat jest oskarżonych o dokonanie gwałtu na 40–letniej mieszkance Dębicy. Sprawcy mieli przed brutalnym gwałtem pobić mężczyznę mieszkającego z kobietą.

Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała wczoraj do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie przeciwko trzem mężczyznom, którzy w zeszłym tygodniu dopuścili się gwałtu zbiorowego na 40-letniej kobiecie. Prokurator wnioskował o areszt dla wszystkich sprawców.

Do zdarzenia doszło w ostatnią środę, 24 października, w mieszkaniu na jednym z dębickich osiedli. – Sprawcy to 20-letni Dawid W., 23-letni Piotr F.. i 54-letni Jan K. – powiedział nam prokurator Jacek Żak z Prokuratury Rejonowej w Dębicy.

Trzej oskarżeni najpierw dotkliwie pobili 41–letniego mężczyznę przebywającego w mieszkaniu. W wyniku pobicia mężczyzna ze złamanym nosem i pękniętymi kośćmi twarzy trafił w stanie ciężkim do rzeszowskiego szpitala.

Potem trzech oskarżonych dokonało brutalnego zbiorowego gwałtu na 40–letniej kobiecie. O stanie poszkodowanej kobiety prokuratura nie chce się wypowiadać, ze względu na szczególny charakter sprawy.

Dowiedzieliśmy się jednak, że część osób uczestniczących w tym zdarzeniu znała się wcześniej. Możliwe, że przestępstwo było tragicznym finałem imprezy, bo jak ujawniła prokuratura, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli pijani. – Wersje uczestników zdarzenia są różne – powiedział prokurator Żak.

W zeznaniach pojawia się wersja o wspólnej imprezie, na której zarówno sprawcy jak i poszkodowani wspólnie spożywali alkohol. Jednocześnie poszkodowani twierdzą, że pili we dwójkę, a sprawcy wtargnęli na imprezę już pijani i nieproszeni.

Za wspomniane przestępstwo sprawcom grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Co ważne,  nie mają oni nieposzlakowanej opinii. Wszyscy trzej są znani dębickim organom ścigania. Wcześniej byli karani za włamania, kradzieże, wtargnięcia do mieszkań  i zniszczenia mienia.

Artur Getler

do “Trzech mężczyzn zgwałciło 40-letnią dębiczankę”

 1. roman

  uciąć genitalia oprawcom i zaobrączkować ch…w
  społeczeństwo ma dopłacać im do więziennego wiktu i na strażników ma łożyć ???!

 2. bajbus

  a, co tobie-oczywiście gwałt jest czynem haniebnym ale trudno żeby wieszać sprawcę.Popatrz jak została zgwałcona 14-latka i jeszcze na dodatek zaszła w ciażę z tego gwałtu to był problem zeby usunać ten nie chciany płód bo okazało się ze lekarze pod presją kleru są tak bogobojni i sumienie im nie pozwala aż w końcu w Gdańsku usunięto dziewczynie tą ciążę a, ta uczciwie zaskarżyła Polskę do Trybunału Europejskiego i zasądzili jej odszkodowanie 30 000 euro i 15.000 kosztów-uwazam iż premier powinien tym obciążyć episkopat bo to ich pieprzenia naraziły państwo na koszty.A, jeszcze nie wiadomo a,jak i ta zaszła w ciażę będzie podobny problem.Niech episkopat ponosi wszelkie koszta związane z propagandą jaką rozsiewają

  • Bramkarz

   Słuchaj ” bajbus ” : filozofia Twojej sprawiedliwości jest taka – że niczemu winne dziecko ( choć poczęte w wyniku gwałtu ) powinno zostać zabite A potem się okazało że to nie był gwałt – ale załóżmy ze gwałt Jaka to sprawiedliwość bo sprawca może otrzymać maksymalnie kilka lat a dziecko karę śmierci Widzisz zajmuję się takimi problemami i wiem z doswiadczenia że ta młoda dziewczyna bedzie mieć w przyszłości problemy i to nie z powodu tego niby gwałtu ale z powodu że ktoś na czele z jej matką ( która tak zawzięcie walczyła o prawo aborcji dla jej niechcianego dziecka ) oddał jej niedżwiedzią przysługę : bo nie spotkałem jeszcze sytuacji żeby nie odezwał się syndrom post aborcyjny u kogoś kto dopuścił się aborcji I wszystkie kalkulacje ludzkie tutaj zawodzą bo życie pokazuje zupełnie coś innego A co pokazuje – a no to że prawo naturalne czyli ” nie zabijaj ” jest w pierszeństwie przed prawem tzw. pozytywnym które może dopuścić zabicie A teraz przykład życia : kobieta wychowuje dziecko z gwałtu i kocha go tak że by go nie zamieniła za żadne inne choć po wielu latach wyszła za mąż i ma też inne dzieci z małżeństwa Miała dość długo inny problem : a mianowicie gwałt wywołał taką traumę że miała duże trudności przy kontakcie seksualnym już z kochanym przez siebie i wybranym mężczyzną bo wracały te bardzo nie przyjemne wspomnienia Ale spotkała kogoś kto ją pokochał zaakceptował jej dziecko z gwałtu i tworzą bardzo szczęśliwą rodzinę Dziś dziękuje że nie posłuchała koleżanek i rodziny i że urodziła to dziecko Inny przykład nieco innej natury : Kobieta odwiedza w więzieniu zabójcę swojego syna i łoży na jego wykształcenie aby mógł wrócić po wyjściu z więzienia na drogę normalnego życia Po ludzku patrząc nie do pojęcia – a jednak prawdziwe bo tam gdzie kończy się litera prawa tam zaczyna się rozum i prawdziwa miłość Podsumowując : dziecko z gwałtu jest także choć nie chcianą częścią jej Jeśli wszystko zawodzi to trzeba takiej kobiecie podpowiedzieć że jest możliwość pozostawienia takiego dziecka do adopcji – może to jedyna droga do tego aby ten gwałciciel jego ojciec doświadczył bodaj modlitwy ze strony swego dziecka – też znam taki przypadek Dlatego Kochani forumowicze jak coś komuś radzicie to przemyślcie to dokładnie aby się nie okazało że Wasza wina jest większa niż wykonującego za Waszą radą coś dramatycznego i brzemiennego w skutki

   • modus

    Popieram w całości. Co jest winne dziecko poczęte z gwałtu ? Jego „ojca” najpierw ukarać za czyn a następnie zmusić do ponoszenia kosztów wychowania (czy będzie je wychowywać matka czy też ktoś, kto je adoptuje). Dodam jeszcze, że w przytoczonej tu sprawie 14-latki (której odmawiano zabicia jej dziecka poczętego z czynu zabronionego), to należałoby ukarać teraz tę małolatę, że zamiast się uczyć to zajmowała się „spaniem” z chłopakiem oraz jej matkę: za niewłaściwe wychowanie córki, namawianie do zabójstwa dziecka a wreszcie dla przykładu.

 3. ~siepek

  szkoda ze w tym kraju mamy takie niedorobione prawo ze znajac zycie panowie ci dalej beda robic swoje. Wedlug mnie powinni zostac unicestwieni bardzo wolna bolesna smiercia by plakali i blagali o litosc. Oko za oko zab za zab, ból za ból.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.