Trzech policjantów z zarzutami korupcji

Dębiccy policjanci w nieoficjalnych rozmowach podkreślają jednak, że zarzuty wobec ich kolegów padły ze strony przestępców. Fot. Wit Hadło
Dębiccy policjanci w nieoficjalnych rozmowach podkreślają jednak, że zarzuty wobec ich kolegów padły ze strony przestępców. Fot. Wit Hadło

DĘBICA. Policja w policji wykryła podejrzanych o kontakty ze światem przestępczym.

Trzech funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy usłyszało zarzuty łapownictwa, posiadania narkotyków i nakłaniania do składania fałszywych zeznań. Trzej policjanci zostali zawieszeni. Nieoficjalnie dębiccy policjanci mówią, że zarzuty wobec ich kolegów mogą pochodzić ze strony przestępców.

Trzej funkcjonariusze to: Kamil B., Dariusz F. i Paweł S. w wieku od 30 do 32 lat ze stażem służby od 5 do 7 lat. Śledztwo prowadzone jest przez Biuro Spraw Wewnętrznych, czyli policję w policji. Śledztwo wszczęto rok temu, funkcjonariuszy zatrzymano natomiast 6 października tego roku. Zarzucane im przestępstwa dotyczą okresu od czerwca 2010 r. do maja 2013 r.

Kamilowi B. prokurator przedstawił trzy zarzuty dotyczące korupcji. Zgodnie z dokonanymi ustaleniami, Kamil B. przyjął trzy łapówki w kwotach 700 zł, 1000 zł i 800 zł. Pierwszą miał przyjąć za ostrzeżenie osoby, u której policja planowała przeszukanie. Drugą miał przyjąć za takie ostrzeżenie w przyszłości. Trzecia kwota miała być łapówką za utrudnienia zatrzymania poszukiwanej osoby. Wszystkie ostrzeżenia miały dotyczyć jednej osoby, przeciw której śledztwo prowadziła dębicka prokuratura. Dodatkowo Kamilowi B. prokurator postawił zarzut posiadania narkotyków w postaci amfetaminy w ilości co najmniej 1 grama.

Dariuszowi F. prokurator postawił zarzut przyjęcia łapówki w kwocie 200 zł w zamian za udzielenie podejrzanej osobie informacji o planowanych wobec niej czynnościach procesowych.

Pawłowi S. prokurator postawił natomiast zarzut nakłaniania ustalonej osoby do złożenia fałszywych zeznań już w ramach niniejszego śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie, które to zeznania miały zmierzać do uwolnienia od odpowiedzialności karnej Dariusza F.

– Ci trzej funkcjonariusze zostali zawieszeni na okres 3 miesięcy – mówi sierż. sztab. Jacek Bator, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.
Podejrzani nie przyznali się do stawianych im zarzutów. W stosunku do funkcjonariuszy prokurator zastosował zakaz opuszczania kraju, ponadto dwaj z nich podejrzani o korupcję, muszą zapłacić poręczenie majątkowe. Podejrzanym Kamilowi B. i Dariuszowi F. za zarzucane im przestępstwa grozi odpowiedzialność karna do 10 lat pozbawienia wolności. Czyn zarzucony Pawłowi S. zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

– Te zarzuty trzeba dokładnie sprawdzić, bo nie byłby to pierwszy przypadek, gdy przestępcy w taki sposób próbują zdyskredytować ścigających ich policjantów – mówi jeden z dębickich stróżów prawa.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
5 lat temu

O tej sprawie jest jeszcze wiele do powiedzenia juz za niedlugo. Wyjdą nowe sprawy zwiazane z policja w debicy i ich walkami.pozdrawiam daniel

bogacz
bogacz
3 lat temu
Reply to  Daniel

daniel bardzo wie jak wypije ma bARDZO CIEKAWYCH NAGRAN TERAZ PONOC ZA SKLADANIE FALYSZYWYCH CIEKAWE CO NATO PANI WILK KROL

bogacz
bogacz
3 lat temu
Reply to  bogacz

SPRAWA JEST JEST JASNA ON CZEKA DO KONCA BO NIEMA NIC DO STRACANIA

lesgum
lesgum
6 lat temu

Nooo faktycznie ukarani strasznie !!! z zza biurka wyszedł na ulicę za dzielnicowego ! przestańcie pisać bo sami wiecie że i tak wyciszą wszystko !!!

Leszek Wydrzyński
Leszek Wydrzyński
6 lat temu

prokuratura przez 8 lat przetrzymywała akta w szufladzie po to aby ostatecznie wyciszyc i umorzyć sprawy korupcji tak się zalatwia sprawy w Dębicy…

Leszek Wydrzyński
Leszek Wydrzyński
6 lat temu

a lokalne media nadal wspierają korupcję patrz komentarze na http://debica24.eu/a/w-najnowszym-obserwatorze-lokalnym–136

Jarosław
Jarosław
7 lat temu

jeszcze CBŚ powinno sprawdzić dębickich prokuratorów ! powiązanych mafijnie z politykami będącymi obecnie we władzach powiatowych i zlikwidować mafię kolesiów prokuratorsko-sędziowsko-adwokacką dębicko-rzeszowska

Leszek Wydrzyński
Leszek Wydrzyński
6 lat temu
Reply to  Jarosław

Święta prawda dodałbym jeszcze za ciągle łamanie KPK i Praw Konstytucyjnych Wobec Obywateli Dębicy i poz. z wspieraniem korupcji po przez tuszowanie przestępstw . Pozdrawiam Leszek Wydrzyński

Leszek Wydzyński
Leszek Wydzyński
7 lat temu

chyba jakieś jaja wierzycie w to że coś z tym zrobią ? Dębicka prokuratura w takich sprawach pali akta a BSW to toleruje i odstępuje od czynności służbowych ! stare przysłowie pies psu ucha nie urwie ! gdyby to chodziło o przeciętnego podatnika już by siedział !!! jakie poręczenia ! jakie wypuszczanie za kaucją ! aaaaa no tak przecież tu chodzi o panów policjantów ! co już ich robią ofiarami ! co za chory i korupcjogenny kraj wstyd i żenada !

Bonifacy Krufka
Bonifacy Krufka
7 lat temu

Na stronie KWP Rzeszów rzecznik twierdził, że to kierownictwo KPP Dębica poprzez swe działania ujawniło tą sprawę, czyli jak twierdził Feliks Edmundowicz : ufaj i kontroluj!
Nie pomówienia przestępców tylko sukces oparty na czujności……
Ktoś tu miesza?
W jakim celu?

Leszek Wydzyński
Leszek Wydzyński
7 lat temu

jak to w jakim widziałeś żeby ukarali kiedy swoich? jakie działania kierownictwa po prostu nie dali rady uciszyć! jeszcze …..