Trzech zatrzymanych za nocny rozbój

Fot. Policja

SANDOMIERZ. Sandomierscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 33 lat, podejrzewanych o rozbój. Za takie przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 11 na 12 grudnia dyżurny sandomierskiej policji otrzymał informację, że do mieszkania 38 – letniego mężczyzny wtargnęło czterech zamaskowanych mężczyzn. W tym czasie w domu przebywał również 59 – letni mężczyzna, znajomy właściciela. Jeden ze sprawców grożąc uszkodzeniem twarzy, zażądał od tego mężczyzny wydania pieniędzy. Kiedy ten odmówił, sprawca splądrował mu kieszenie. Łupem rozbójników padł portfel z dokumentami, pieniędzmi w kwocie około 200 złotych oraz telefon komórkowy.

Mężczyźni zabrali właściciela domu do drugiego pokoju, gdzie bili go i kopali żądając wydania pieniędzy. Sprawcy zabrali 38-latkowi telefon komórkowy. Grożąc pozbawieniem życia, chcieli wymusić na nim podpisanie umowy kupna samochodu i ciągnika rolniczego oraz wydania do nich dokumentów. Złoczyńcy zmusili ofiarę do wyprowadzenia auta z garażu, do którego załadowali skradziony telewizor oraz głośniki. Łupem rozbójników padły również piła i kosa spalinowa oraz lornetka.

38 – latkowi udało się uciec. Z pobliskiej stacji paliw powiadomił policję. Stróże prawa natychmiast przybyli na miejsce, gdzie jeszcze na posesji zatrzymali jednego ze sprawców. Drugiego funkcjonariusze zatrzymali na pobliskiej ulicy. Trzeci rozbójnik wpadł w ręce policjanta wracającego po pracy do domu. Zatrzymanie czwartego ze sprawców jest tylko kwestią czasu.

Zatrzymani mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. W środę złożyli wyjaśnienia. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o