Trzecie podejście do budowy pseudoatrakcji

Fot. Pracownia projektowa ARCHAD

RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc ani myśli odpuścić budowy fontanny multimedialnej.

Budowa kompleksu fontann z multimedialną pseudoatrakcją na czele na placu Armii Krajowej przy al. Lubomirskich zbliża się wielkimi krokami. We wtorek Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ogłosił trzeci już przetarg. Prezydent Tadeusz Ferenc nie odpuszcza i usilnie dąży do realizacji tak naprawdę zupełnie niepotrzebnej inwestycji.

Dwa poprzednie przetargi nie zostały rozstrzygnięcie z powodu zbyt wysokich kwot, jakich żądali wykonawcy. Prezydent chce wybudować fontanny za 6,1 mln zł.
Władze miasta liczą, że tym razem uda się znaleźć kogoś, kto zmieści się w proponowanej przez nich kwocie. Zrezygnowali już z budowy dużego placu zabaw i amfiteatru.

Laserowe pokazy za miliony
Przypomnijmy, że cały kompleks ma składać się w sumie z siedmiu fontann: pięciu małych, jednej okrągłej i jednej multimedialnej. Ta ostatnia ma zajmować powierzchnię nieco ponad 128 m.kw. Będzie składała się z ekranu wodnego o długości 15 m i wysokości 8 m, na którym to będą odbywały się… pokazy laserowe. W sumie kompleks zajmie 1,2 ha placu Armii Krajowej.

Taka “przyjemność” będzie kosztowała miasto, a więc de facto podatników, ponad 6 mln zł! Jeśli przetarg tym razem uda się rozstrzygnąć, fontanna będzie gotowa na koniec lipca przyszłego roku.

***
Widać, że prezydent ani myśli odpuścić i zrezygnować z tej zupełnie zbędnej inwestycji. Zwłaszcza, że miasta na taką “imprezę” zwyczajnie nie stać.

Agnieszka Wróblewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewka
ewka
8 lat temu

….niech lepiej Szanowny Pan Prezydent za takie pieniądze wybuduje mieszkania socjale dla ludzi,którzy takich mieszkań potrzebują…dla ludzi którzy uczciwie pracują i potrzebują takich mieszkań…
Przy czym wnioski są odrzucane,a mieszkania socjale w większości zajmują żule,którzy są zadłużeni i nie myślą spłacać swoich długów, ponieważ mają inne priorytety!!!!!
Śmieszna więc jest dla mnie budowa nikomu do szczęścia niepotrzebnej fontanny….

andrzej
andrzej
8 lat temu

dziadku daj sobie wraszcie spokój,nigdy nie zostaniesz kimś, bo kims trzeba się urodzić,towarzyszu

clonx
clonx
8 lat temu

niech wreszcie zbudują te fontannę

Stefan
Stefan
8 lat temu

Tylko, że we wszystkich przetargach preferowany jest wg opisu tylko jeden dostawca technologii do fontanny. Nie ma praktycznie konkurencji, więc nie jest tani. A poza tym kogo to obchodzi- wydaja kasę ze swoich?