Trzecie podejście do budowy pseudoatrakcji

Fot. Pracownia projektowa ARCHAD

RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc ani myśli odpuścić budowy fontanny multimedialnej.

Budowa kompleksu fontann z multimedialną pseudoatrakcją na czele na placu Armii Krajowej przy al. Lubomirskich zbliża się wielkimi krokami. We wtorek Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ogłosił trzeci już przetarg. Prezydent Tadeusz Ferenc nie odpuszcza i usilnie dąży do realizacji tak naprawdę zupełnie niepotrzebnej inwestycji.

Dwa poprzednie przetargi nie zostały rozstrzygnięcie z powodu zbyt wysokich kwot, jakich żądali wykonawcy. Prezydent chce wybudować fontanny za 6,1 mln zł.
Władze miasta liczą, że tym razem uda się znaleźć kogoś, kto zmieści się w proponowanej przez nich kwocie. Zrezygnowali już z budowy dużego placu zabaw i amfiteatru.

Laserowe pokazy za miliony
Przypomnijmy, że cały kompleks ma składać się w sumie z siedmiu fontann: pięciu małych, jednej okrągłej i jednej multimedialnej. Ta ostatnia ma zajmować powierzchnię nieco ponad 128 m.kw. Będzie składała się z ekranu wodnego o długości 15 m i wysokości 8 m, na którym to będą odbywały się… pokazy laserowe. W sumie kompleks zajmie 1,2 ha placu Armii Krajowej.

Taka “przyjemność” będzie kosztowała miasto, a więc de facto podatników, ponad 6 mln zł! Jeśli przetarg tym razem uda się rozstrzygnąć, fontanna będzie gotowa na koniec lipca przyszłego roku.

***
Widać, że prezydent ani myśli odpuścić i zrezygnować z tej zupełnie zbędnej inwestycji. Zwłaszcza, że miasta na taką “imprezę” zwyczajnie nie stać.

Agnieszka Wróblewska

do “Trzecie podejście do budowy pseudoatrakcji”

 1. ewka

  ….niech lepiej Szanowny Pan Prezydent za takie pieniądze wybuduje mieszkania socjale dla ludzi,którzy takich mieszkań potrzebują…dla ludzi którzy uczciwie pracują i potrzebują takich mieszkań…
  Przy czym wnioski są odrzucane,a mieszkania socjale w większości zajmują żule,którzy są zadłużeni i nie myślą spłacać swoich długów, ponieważ mają inne priorytety!!!!!
  Śmieszna więc jest dla mnie budowa nikomu do szczęścia niepotrzebnej fontanny….

 2. andrzej

  dziadku daj sobie wraszcie spokój,nigdy nie zostaniesz kimś, bo kims trzeba się urodzić,towarzyszu

 3. clonx

  niech wreszcie zbudują te fontannę

 4. Stefan

  Tylko, że we wszystkich przetargach preferowany jest wg opisu tylko jeden dostawca technologii do fontanny. Nie ma praktycznie konkurencji, więc nie jest tani. A poza tym kogo to obchodzi- wydaja kasę ze swoich?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.