Trzy kroki do finału

PLH. Sanoccy hokeiści udanie rozpoczęli walkę o finał.

Już tylko trzech zwycięstw potrzebują hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok do tego, aby awansować do wielkiego finału PLH. W pierwszym meczu półfinałowym pokonali JKH GKS Jastrzębie 4-3. Dziś i jutro kolejne pojedynki, tym razem w Jastrzębiu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Gospodarze znakomicie rozpoczęli niedzielny mecz i po pierwszej tercji prowadzili już 2-0. W drugiej zagrali o wiele gorzej, jednak potrafili wykorzystać dwie szybkie kontry i sytuacje sam na sam. Prawdziwe emocje miały miejsce w trzech ostatnich minutach. Po karze dla Martina Vozdeckiego goście wycofali bramkarza i zdobyli bramkę. Na szczęcie dla sanoczan tylko jedną. – Prowadząc 2-0, goście musieli się otworzyć. Udało nam się wykorzystać dwie kontry, ale także popełniliśmy błędy, po których straciliśmy gole. Najważniejsze było dobrze zacząć tę rywalizację, chociaż końcówka, głównie przez niepotrzebne kary była bardzo nerwowa – analizował mecz strzelec 4. bramki dla sanoczan, Dariusz Gruszka. – Szkoda, że nie udało nam się doprowadzić do dogrywki, bowiem uważam ż w niej byśmy wygrali. Przewaga psychologiczna byłaby w tym momencie po naszej stronie i myślę, że umielibyśmy to wykorzystać – dodał szkoleniowiec Jatrzębia, Jiri Reznar.

Wygrać minimum raz
Już dziś (godz. 18) sanoczanie zmierzą się w pojedynku nr 2. – Obie drużyny pokazały w pierwszym meczu o jaką stawką walczą. Nie możemy powtórzyć błędów z niedzielnego spotkania, gdzie prowadząc 4-2 na sami skomplikowaliśmy sobie życie i na własne życzenie doprowadziliśmy do nerwowej końcówki – analizował pojedynek trener Ciarko PBS Bank, Marek Ziętara, który dodaje: – Każdy mecz w play-off jest meczem o życie i tak samo będzie dziś i jutro. Czeka nas bardzo ciężka przeprawa w Jastrzębiu, tak więc będziemy zadowoleni z każdego zwycięstwa, jakie tam odniesiemy. W niedzielę rozpoczęliśmy wojnę. Pierwsza bitwa była dla nas, przed nami kolejne – kończy trener sanoczan.

CIARKO PBS Bank    4
JKH GKS Jastrzębie    3
(2-0, 2-2, 0-1)
1-0 Mojzis (12.), 2-0 Mojzis (18. – w przewadze), 2-1 Kral (23.), 3-1 Vitek (13.), 3-2 Kral (32.), 4-2 Gruszka (39.), 4-3 Ivicić (58. – w przewadze)
CIARKO: Odrobny – Mojzis, Dronia, Vozdecky, Zapała, Kolusz – Kotaska, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Kubat, Gurican, Krzak, Vitek, Strzyżowski – Skrzypkowski, Bułanowski, Mermer, Milan, Biały.
JASTRZĘBIE: Kosowski – Labryga, Bryk, Danieluk, Lipona, Kral – Rompkowski, Dąbkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski – Pastryk, Ivicić, Kulas, Salamon, Drzewiecki – Górny, Kąkol, Kogut, Strużyk, Marzec.

Sędziowali: Przemysław Kępa i Jacek Rokicki. Kary: 10 i 10 min. Widzów 3500.

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 1-0 dla Ciarko PBS Bank Sanok.
W innym meczu półfinałowym: ComArch Cracovia – Aksam Unia Oświęcim 3-2 (2-0, 0-1, 1-1).