Trzy miasta – jeden interes?

Spotkanie zorganizowano, by omówić wspólne działania regionu, który może dzięki współpracy zyskać fundusze z programów unijnych planowanych na lata 2014-2020. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Chcą utworzenia wspólnego obszaru gospodarczego.

Prezydenci Tarnobrzega i Stalowej Woli, a także burmistrz Sandomierza spotkali się na Zamku Dzikowskim, aby omówić pomysł wspólnego obszaru gospodarczego.

W spotkaniu organizowanym przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego udział wzięli, prócz gospodarzy zainteresowanych porozumieniem miast, przedstawiciele instytucji okołobiznesowych i kluczowych podmiotów gospodarczych.

Podczas spotkania przyjęto założenia rozwoju subregionu nawiązującego do tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego oraz wyrażono wolę rozwinięcia tej współpracy, czego pierwszym przejawem będzie podpisanie listu intencyjnego.

– Uzgodnione w trakcie spotkania propozycje projektów w ramach wspólnej inicjatywy trzech miast zostaną zgłoszone jako przedsięwzięcia kluczowe Makroregionu Polski Wschodniej. Na spotkaniu przyjęto kierunki zacieśnienia współpracy samorządów sąsiadujących w obszarze subregionu, którego potencjał jest porównywalny do potencjału centrów regionów.

Zgodnie z propozycjami, które pojawiły się podczas dyskusji, do udziału w kolejnym spotkaniu zostaną zaproszeni przedstawiciele sąsiadujących gmin oraz przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich w Kielcach i Rzeszowie odpowiedzialni za rozwój przestrzenny – mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o