TRAGEDIA w BOGUCHWALE. Tir zmiażdżył dwa samochody. Makabryczna śmierć trojga młodych ludzi

Fot. Wit Hadło

BOGUCHWAŁA. 19-latka oraz 24- i 33-latek nie mieli najmniejszych szans na przeżycie.

- Zaczęli rozsuwać tiry i wtedy zobaczyłam ich w zmiażdżonym aucie. Młoda kobieta i mężczyzna za kierownicą. Ten widok zapamiętam do końca życia – mówi kobieta, naoczny świadek tragicznego zdarzenia – Teraz coś każe mi stać tutaj, nie mogę odejść, będę aż do końca. Aż ich wyciągną z tych samochodów.

Do tragedii doszło wczoraj po 7. na skrzyżowaniu nieopodal kościoła w centrum Boguchwały. Na stojące na światłach samochody osobowe najechał tir na rumuńskich rejestracjach. Te dosłownie wbiły się w stojącego przed nimi tira, który uderzył w dwa kolejne samochody.

- Zatrzymałem się na czerwonym świetle i nagle poczułem silne uderzenie, które podrzuciło mnie w kabinie – mówi nie kryjąc zdenerwowania Zbigniew Kaczmarski, kierowca tira z Ostrowca Świętokrzyskiego, który wioząc metal podróżował ze Słowacji do Kielc. – Wyszedłem, patrzę, a tam auta zmiażdżone w harmonijkę. Roztrzęsły mi się ręce i nogi, nie miałem nawet siły zadzwonić po pomoc. Na szczęście numer wykręcił ktoś inny. Niedługo potem zjawiła się policja i straż. Kazali mi podjechać trochę do przodu. Wtedy uwolnili jedno auto, drugie wciąż było pod naczepą. Wydostali je po jakimś czasie. Nie wiem co się mogło stać. Nie było mokro, nie było tez lodu, żeby nawierzchnia była śliska. Zresztą nie widać śladów hamowania.  Może kierowca przysnął, a może zasłabł.

Nie mieli szans na przeżycie
Około 9.20 policjanci i strażacy zaczęli wydobywać ciała trójki ofiar z ze zmiażdżonych wraków aut. Rozciągnięto koce, by uszanować tragicznie zmarłych i oszczędzić gapiom koszmarnego widoku. Seatem ibizą podróżowały dwie osoby 19-latka, mieszkanka Mogielnicy i 24-letni kierowca z Gwoźnicy Górnej.  Peugotem natomiast 33-letni mieszkaniec Siedlisk. Nie mieli najmniejszych szans w konfrontacji z tirem. Zginęli na miejscu. Obaj kierujący tirami byli trzeźwi.
Pod informacją o tragedii na stronie internetowej Super Nowości, internauci od wczoraj łączą się bólu z bliskimi i znajomymi tragicznie zmarłych w wypadku.

Katarzyna Szczyrek

 

 

 

 

 

 

 

 

do “TRAGEDIA w BOGUCHWALE. Tir zmiażdżył dwa samochody. Makabryczna śmierć trojga młodych ludzi”

 1. aaa

  Nic nie usprawiedliwia tego kierowcę, można tylko tak gdybać i tak nic to nie zmieni. Odnosząc się do różnych wypowiedzi: kierowcy tirów mają przechlapaną robotę, niby niby lekka ale to tylko tak z boku wygląda. Drogi fatalne, pracodawca/spedytor ciśnie, nie płacą tak jak należy bo wiecznie coś nie jest na czas coś źle a taki człek też ma rodzinę i jeść też coś trzeba ale uwierzcie mi że jakby taki kierowca miał zagwarantowane hotele a nie spanie w kabinie to wybraliby hotel bo spanie w kabinie do przyjemności nie należy. Ale tak mają tylko kierowcy np. z Norwegii, Finlandii,Niemiec bo tam liczy się człowiek i kasa a w państwach słowiańskich tylko kasa. A kierowcy z osobówek święci nie są i to oni mogliby się przesiąść na inne środki lokomocji bo dobrobyt wiecznie nie będzie.

 2. zyzki

  W tej chwili są jedynie domysły, dlaczego tak się stało. Wiele wypadków jest z powodu zmęczenia kierowców TIRów. Jeżeli jedzie na tak długiej trasie i jest zmęczony, to dlaczego nie zatrzyma się na pierwszym postoju przy stacji benzynowej i nie prześpi chociaż godzinę czy dwie?

 3. ad

  Mam na to tylko jedno zdanie :pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł . A taką jazdą nic nie przyśpieszy bo albo mandat albo wypadek i wtedy czas do tyłu . Ostatnio w Babicy tir wyprzedzając innego tira zajechał mi drogę ,jak bym nie zjechał na pobocze ośnieżone i wcześnie hamował to wjechałbym w jego bok i wesoło by nie było

 4. ...

  … i ciekawe że tylu mądrych i wszech wiedzących na świecie a ciągle tyle zła… . Brak słów jeśli chodzi o komentarz końcowy w artykule ale i również właśnie w tych rzekomych łączących śię w bólu komętujących.

 5. Tomasz

  Tak właśnie jeżdzom tymi tirami.Powini wprowadzic całkowity zakaz porusznia sie tirami w dzień.Wyrazy wspułczucia dla rodzin zabitych.

 6. asterix1969

  A JA PRZY OKAZJI CHCIAŁEM ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA TIR-Y, KTÓRE SKRACAJĄ SOBIE ODCINEK NA TRASIE ROPCZYCE – RZESZÓW WYBIERAJĄC TRASĘ M. IN. PRZEZ NOCKOWĄ, WOLĘ ZGŁOBIEŃSKA, ZGŁOBIEŃ…
  ZNAJDUJĄCE SIĘ TAM DROGI ZUPEŁNIE NIE SA PRZYSTOSOWANE DLA TEGO TYPU SAMOCHODÓW.
  I PĘDZĄ CWANIACY TYMI AUTAMI JAKBY BYLI NA AUTOSTRADZIE.
  NIE CHCĘ SIĘ ROZPISYWAĆ, ALE PROSZĘ SOBIE WYOBRAŹIĆ JAK BARDZO JEST TO NIEBEZPIECZNE DLA OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW.
  MOŻE WARTAŁOBY ZAINTERESOWAĆ TEMATEM ODPOWIEDNIE SŁUŻBY?

 7. alan

  § 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 2. „Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
  § 3. „Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 8. Roman

  Widzę bardzo dużo kultury w waszych wypowiedziach na temat tego wypadku.
  Jeżdżę tirem już piętnaście lat i proszę nie wyzywać mnie od brudasów i śmierdzieli bo nikt z was mnie nie zna i nie wie jak to jest praca.
  Każdy chyba chce zarobić na chleb w ten lub inny sposób ja wybrałem zawód który daje mi satysfakcję a jeśli coś się komuś nie podoba może zachować tego typu uwagi dal siebie.

 9. Borjan

  fakt wina kierowcy tira jest niepodważalna ,ale przez Boguchwałę nie da się jechać przynajmniej w tym miejscu 100 km/h .Tir jechał góra 50 km jednak jeśli do tej prędkości dodamy np.pełny załadunek i brak hamowania to mamy to co się stało w Boguchwale .Zagapis się nie mógł ,bo od zakrętu do świateł jest spory kawałek drogi ,więc albo zasnął ,zasłabł lub zawiodły hamulce ….Ale widzimy jak ulotne jest ludzkie życie .Ulotne i kruche .Dzis jesteś a za chwilę Cię nie ma …Smutne to

 10. kuba

  Jak się gno.. Boga nie boją zamiast wprowadzić wynalazek Łągiewki ludzi przestali by umierać to nie ! do szuflady i nich dalej ginom w końcu ubezpieczyciele muszą mieć zarobek a co będzie z biednymi producentami samochodów kto będzie części kupować pi….a banda zresztą szkoda gadać !

 11. trans

  Tak piszecie że tirowcy zapier…lają a przypomnijcie sobie ile razy na tiry klęliście że sie tak wloką…
  Wystarczy ze jechał dozwolone 50 (szybciej tam sie nie da bo jest wąsko). Podobno zasną więc nawet nie hamował. Zestaw ważący 30 ton miażdży osobówki jak pudełka i tak też się stało. Mordercą można gościa nazwać gdyby zrobił to specjalnie. Czy piloci TU154 też byli mordercami w takim razie ? Ten gość jest poprostu winny spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym a nie mordercą hejterzy.
  A jak chcecie przenieść transport na tory to ciekawe kto wam do sklepu pod nos towar bedzie przywoził…
  ps. byłem 50m od całej akcji, widziałem.

 12. Postronna

  myślę, że wszyscy macie racje jednak winą za takie i inne wypadki obarczałabym nasze władze miast i kraju, które nic nie robią w celu wybudowania obwodnic czy autrostad, ciagle podkarpacie traktowane jak zaścianek, któremu takie drogi się nie należą, a zamiast przepychać się na urzędach mogliby zapobiec takim tragediom. Poprzez wyrzucenie i nakaz jazdy TIR-ów poza terenami zabudowanymi- tylko którędy w obecnej chwili maja jeżdzić – polami !? Skoro dla władz nie liczy sie wcale życie ludzkie tylko kasa wpływajaca do ich kieszeni. Dopóki tego nie zmienią takie tragedie będa sie niestety zdarzać. Wyrazy współczucia dla rodzin.

 13. krzuch

  Ludzie!!!! jaki morderca!? to był wypadek.Codziennie są wypadki i głównymi sprawcami są kierowcy osobówek a wiadomo że jak uczestniczą w wypadku tiry to najczęściej są ofiary!!

 14. antoni

  nie piszcie bzdur broniacych rumunskiego tirowca wina zabitych ludzi z osobowek bylo to ze sie znalezli w tamtym miejscu i tamtej porze, nie masz szans zadnych jak taki kolos przydzwoni w ciebie wpychajc po drugiego kolosa

 15. adamm11

  chwila nieuwagi lub głupota sprawiły, że ktoś ponownie na drodze stracił zycie – tragicznie zmarli nie mieli zadnych szans, co wiecej, nie mieli mozliwosci uniknac smierci. skladam wyrazy wspołczucia rodzienie tragicznie zmarłych

 16. monika

  Tragedia niewyobrażalna i zgadzam się z „t” żeby takie przewozy wróciły na kolej tyle lat tak było i nikomu to nie przeszkadzało, kolej upada a tu giną niewinni ludzie, powinni zakazać poruszania się tymi „wielkoludami” po tak małych miasteczkach.

 17. hk

  …opluwacie kierowców tirów—a postawcie sie na ich miejscu???praca-wyzysk!!!
  Miałam „spotkanie”swojego auta z tirem z winy kierowcy tira!!!,i złego słowa na kierowce nie powiem ,
  uprzejmy miły i sam dzwonił po policję……nie usłyszałam słów:..”baba za kierownicą”

  Trudna i nie miła sprawa….nie osądzajmy i będziemy sądzeni….

 18. Fireman

  Jezus udał się na Górę Oliwną. Rano znowu przybył na teren świątyni i cały lud zaczął się zbierać przy Nim. On usiadł i uczył ich. Wtedy uczeni i faryzeusze przyprowadzili jakąś kobietę, przyłapaną na cudzołóstwie. Postawili ją pośrodku i powiedzieli Mu: „Nauczycielu, ta kobieta została przyłapana na występku cudzołóstwa. W Prawie Mojżesz kazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?” Mówili to dla poddania Go próbie, by mieć coś do oskarżenia Go. Na to Jezus pochyliwszy się rysował palcem po ziemi. Gdy nie przestawali Go pytać, wyprostował się i rzekł im:

  „Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”.

  I znowu pochyliwszy się, rysował po ziemi. Gdy oni to usłyszeli, zaczęli jeden po drugim odchodzić, zaczynając od starszych. Został sam i ta kobieta, stojąca pośrodku. Jezus wyprostował się i zapytał ją: „Kobieto, gdzie są? Żaden nie wydał na ciebie wyroku?” Odpowiedziała: „Żaden, Panie”. Jezus rzekł: „I ja na ciebie wyroku nie wydaję. Idź, a odtąd już nie grzesz”.

 19. fagas

  POdziękujmy rządowi naszemu za prawo ktore pozwala potencjalnym mordercom jezdzic tak po drogach naszych i nie karać ich. Teraz do ciebie Skorwy…nu z tej ciezarówki obys szmato nie spal do konca zycia spokojnie jak inni ktorzy tez tak jezdza jak ty i przez swoja bezmyslnosc takie tragedie czynia. Oby cie wyrzuty sumienia do konca zycia dreczyly i zebys spokoju nie zaznal nigdy…nigdy!

 20. R.M.

  Niektórym tirowcom w głowach się j..ie, myślą że im wszystko wolno bo jeżdzą drogowymi kolosami. I zap……ją po ulicach nie patrząc na innych uczestników ruchu. W efekcie takie tragedie, powinno się pewne przepisy zaostrzyć w stosunku do nich, aby ukrucić ich brawure.

 21. adam

  a co ten z przodu tir tez wyglada na ta sama firme granatow zolty, tez rumunski? moze oni sie scigali jak to zwykle czynia

 22. ada

  zono kierowcy tira rozumie ze bronisz swojego meza ale niestety nie widzisz go na trasie a przydalobysie wiekszosc z nich jest po przeszkoleniu…wal w malego on jest ponizej twoich nog! i tak sie zachowuja. Jezeli ktokoliwuek komukolwiek wyjedzie nagle z podporzadkowanej wiado nic sie nie jest w stanie poradzic ale jezeli jadac ulicami miasta (chyba sie nie myle Boguchwała ma prawa miejskie) na rownym terenie czarnej nawierzchni w doskonalej widocznosci taranuje sie kolejke stojaca na swiatlach to tylko bezmyslnosc, glupota, brawura i zal ze pomiedzy tirami znalazly sie te osobowki

 23. stas

  nawet go nie broncie! doskonala widocznosc jedzie palant rumunski ulicami miasteczka i co z taka predkoscia? ze przed swiatlami nie wyhamuje? slisko? popatrzcie ludzie czarna nawierzchnia! slisko jest zawsze jak sie chce nagle z takim zaladowanym terem zahamowac

 24. QWERTY

  Wszyscy uogolniacie i wszystkich kierowców ciężarówek wrzucacie do jednego wora…
  A w sytuacji kiedy taki pewny siebie cwaniaczek w osobówce wyjedzie prosto przed rozpędzoną ciężarówkę to jest dobrze tak? Jak kierowca ma wyhamować?
  Mój mąż jest kierowcą ciężarówki, miał wypadek, jechał obwodnicą Svidnika i nagle z drogi bocznej wyjechał mu dziadek 80 lat z żoną i synem… On z żoną zginęli na miejscu… I co? Też wina kierowcy ciężarówki???

  Zgoda dzisiaj zdarzyła się straszna tragedia, ewidentnie winny jest kierowca ciężarówki ale proszę nie uogólniajcie i nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora.

 25. t

  zlikwidować transport „TIROWY” przenieść wszystko na kolej!!! zero szacunku dla tych brudasów i śmierdzieli co mieszkają i żyją jak psy w budzie!!!! Precz z wieśniakami Tirowcami

  • mateusz

   przynajmniej pracują szkoda słów tragedia sie stała, ale tak wszystkich do jednego wora i ze psy chłopie gdzie masz mózg.

 26. jojo

  skur—syn MORDERCA!!!!! brak mi słów …………….

  • guj

   widać sam tak jeżdzisz bo masz kiepskie słownictwo. mnustwo jest takich wypadków przez przysnięcie, a tu poprostu były poważne skutki . TA, napewno chciał to zrobić . sam możesz być kiedyś takim mordercą

 27. Wojtek

  Dożywocie dla mordercy! Zapieprzał 100 km/h w terenie zabudowanym nieokrzesany śmierdzący wiesiek w klapkach. Zero tolerancji dla tirowców bo to jedna banda bez wyjątków. Niejednokrotnie sam miałem przygody z matołami.

  • mik

   spokojnie bałwanie tam się nawet nie da jechać 100. ciekawe czy ty jeżdzisz zawsze tak z ograniczeniem.większoć bałwanów przekracza znacznnie prędkość . a akurat jemu się nie udało przysną i tyle. napewno nie jechał 100. tu wystarczy 50 taka masa taranuje samochody że nie mają szans. ciekawe jak byś ty przysną po długiej trasie i walną kogoś czy byś tak mówił idioto.

  • aga

   wiecie co wy byście sie pomodlili za tych co zgineli a nie kłócicie sie i wyzywacie co wy tu macie jakiś spam? czy jaki ch*j!!!!!! pokazujecie swój szacunek do zmarłych żałośni jesteście…;/

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.