Trzy strefy kibica w Rzeszowie

“Strefa Rzeszów Euro 2012” usytuowana na górnym parkingu (od strony Krakowskiej) Galerii Nowy Świat pomieści do 300 osób. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Wszyscy miłośnicy piłki nożnej będą mogli znaleźć na czas mistrzostw miejsce dla siebie.

Podkarpaccy fani piłki nożnej będą mieli do dyspozycji trzy tzw. strefy kibica – na rzeszowskim Rynku, w Nowym Świecie i Millennium Hall. W każdym zorganizowanym punkcie oglądania meczy, miejsce dla siebie znajdą również członkowie rodzin kibiców, których mistrzostwa nie interesują, głównie ci najmłodsi.

“Strefa piłki”, bo tak nazywa się punkt kibiców powstały w Rynku ma pomieścić do 300 osób. Teren strefy rozciąga się od sceny po studnię i obejmuje 450 m kw. Znajduje się w niej telebim o powierzchni 12 m kw. Będzie też wyposażona w ławki, stoliki, krzesełka i parasolki. Będzie można spożywać tam niskoprocentowe alkohole. Nad bezpieczeństwem ma czuwać 10 pracowników służby porządkowej i informacyjnej.
“Strefa Rzeszów Euro 2012” usytuowana na górnym parkingu (od strony Krakowskiej) Galerii Nowy Świat pomieści do 300 osób.

– Kibice będą mogli oglądać mecze na telebimie o powierzchni 12m kw. Do dyspozycji fanów będą ławki, stoliki i parasolki. Będzie można kupić piwo i coś zjeść. Zorganizujemy też dodatkowe atrakcje dla uczestników, dzieci i pań nie zainteresowanych piłką nożną. – mówi Adam Kruk, dyrektor Nowego Światu. Poinformował nas również o drugiej strefie organizowanej w Galerii.

– Na poziomie +2 w części parku rozrywki Bowling & Club stworzymy kameralną strefę kibica, do 50 osób. Oprócz oglądania mistrzostw, na wszystkich czekają też  m.in. stoły do bilarda, tory do kręgli i część klubowa. – dodaje.

Ostatnia strefa kibica, na placu eventowym Millenium Hall pomieści do 2 500 widzów. Do dyspozycji fanów będzie telebim o powierzchni 55 m kw, strefy cateringu i aktywnego sportu oraz miejsca siedzące dla 500 osób.

Wszystkie strefy będą dostępne dla kibiców już od meczu otwarcia Euro 2012, w którym Polska zagra z Grecją. Miłośnicy piłki nożnej będą mogli tam kibicować codziennie aż do meczu finałowego w godzinach 12.00-24.00.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments