Trzy tygodnie do wielkiego ścigania

O sile polskiej reprezentacji podczas finału DMŚ w Sanoku w głównej mierze stanowić będzie lider naszej kadry, Grzegorz Knapp. Fot. Wit Hadło

ICE SPEEDWAY. Polscy zawodnicy rozpoczynają ostatni etap przygotowań przed zaplanowanym na 25. i 26. stycznia finałem DMŚ w Sanoku.

Dokładnie za trzy tygodnie, w czwartek 24. stycznia, na torze lodowym “Błonie” w Sanoku odbędzie się oficjalny trening przed dwudniowym finałem Drużynowych Mistrzostw Świata. W Sanoku trwają ostatnie przygotowania do tej imprezy, w której po raz pierwszy wystąpi polska reprezentacja.

Do styczniowych zawodów w Sanoku przygotowują się także nasi kadrowicze. Już pierwszy weekend 2013 roku zapowiada się niezwykle bogato. W planach kadry są bowiem występy w meczach szwedzkiej ligi Elitserien. Kolejny weekend to terminy towarzyskich zawodów w Austrii i Czechach, wreszcie 19. stycznia w austriackim St. Johann rozegrany zostanie Ice Challenge, czyli kwalifikacyjny turniej, którego stawką będzie awans do cyklu Grand Prix mistrzostw świata. – Oczywiście te wszystkie plany są uzależnione od pogody, a ta nas na razie nie rozpieszcza. Mamy awaryjny plan, gdyby ze względu na odwilż nie udało się rozegrać pierwszych noworocznych zawodów w Czechach. Będziemy załatwiać dodatkowe terminy dla naszych zawodników w lidze szwedzkiej. W tym momencie jeszcze nie wiem, który z zawodników na jaki turniej pojedzie, terminy niektórych zawodów dublują się. Nie podjęliśmy też ostatecznej decyzji w sprawie Ice Challengu. Tam mamy jedno miejsce, na pewno nie będzie tam startował Grzesiek Knapp, bo on ma już zapewniony udział w serii Grand Prix. A czy na ten turniej do Austrii na tydzień przed mistrzostwami w Sanoku pojedzie Paweł Strugała czy Mirosław Daniszewski? Decyzja przed nami – komentuje opiekun naszej reprezentacji, Paweł Ruszkiewicz.

Froschauer sędzią finału
Poznaliśmy już także nazwisko arbitra, którego FIM nominował na finał DMŚ na “Błoniach”. Będzie nim Niemiec, Christian Froschauer. W sezonie 2012 był rozjemcą imprez najwyższej rangi, takich jak Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów (finał w Gnieźnie) i Mistrzostwa Europy Par (finał w ukraińskim Równem). Wywodzący się z bawarskiego środowiska wyścigów na długim torze (MSC Plattling, RSC Pfarrkirchen), doświadczenia w sędziowaniu wyścigów na lodzie nabierał w styczniu bieżącego roku przy okazji rozgrywanej równolegle z sanocką rundą kwalifikacyjną IMŚ Lodowych Gladiatorów eliminacji w podmoskiewskiej Łuchowicy.

Bilety ciągle w sprzedaży
W sprzedaży internetowej (www.e-ticket.pl oraz www.eurobilet.com) nadal są w sprzedaży wejściówki na styczniowe zawody (25.01. – godz. 18, 26.01. – godz. 15) w cenie od 10 do 40 zł, pakiet VIP 400 zł). Od 21 stycznia bilety będą dostępne również w kasie Areny Sanok oraz klubach żużlowych: KSM Krosno i Speedway Stal Rzeszów.

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o