Trzy złote krążki dla Sanoka

Na zdjęciu zwycięska drużyna z II LO. Fot. Archiwum

SANOK. Wielki sukces unihokejowych drużyn.

Męska drużyna II LO wywalczyła po raz drugi tytuł Mistrza Polski w Unihokeju. Złoto zdobyły również dziewczyny z I LO oraz w młodszej grupie drużyna męska z Gimnazjum nr 3.

W półfinale drużyna II LO miała spory problem, ponieważ nie było zawodników z klasy hokejowej i do składu trzeba było znaleźć zastępstwo pośród pozostałych uczniów. Finały w Elblągu też nie rozpoczęły się łatwo, gdyż w rozgrywkach grupowych drużyna II LO trafiła na rywali, którzy w ub. roku zajęli 2. i 4. miejsce. Jednak doświadczenie i znajomość drużyn biorących udział w finałowych rozgrywkach pozwoliły na awans, a w konsekwencji na obronę tytułu.

– Jesteśmy kolebką unihokeja w Polsce, a fakt, że mamy w drużynie zawodników z klasy hokejowej też owocuje wysokim poziomem. Główne podziękowania należą się całej drużynie, bo to dzięki nim udało mi się zagrać na takim wysokim poziomie – oznajmił Maciej Bielec, wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. – Dużym wsparciem dla naszej drużyny jest fakt, że część gra w Sanockiej Lidze Unihokeja. Chcieliśmy podziękować naszemu trenerowi Grzegorzowi Pastuszakowi, a także sponsorom i wszystkim innym zaangażowanym we wsparcie naszego wyjazdu do Elbląga. Bez nich na pewno by się to nie udało – przyznał Michał Sobolewski, jeden z zawodników.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments