Tu na razie jest ściernisko, ale będzie… blok komunalny

To miejsce od lat czeka na budowę bloków. Czy gmina dogada się z deweloperem i wybuduje tu budynek mieszkalny z 52 lokalami? Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Publiczno-prywatne przedsięwzięcie budowlane?

Pojawiła się szansa na budowę nowoczesnego budynku komunalnego z układem chodników i parkingów. Blok z 52 lokalami (o pow. 30-60 mkw. każdy) miałby stanąć w miejscu chaszczy między ul. Wojska Polskiego a ul. Partyzantów.

Teren między ul. Wojska Polskiego a blokami przy ul. Partyzantów od dawna jest przygotowywany do realizacji inwestycji budowlanych. Powód jest prosty. W Kolbuszowej brakuje mieszkań. Stąd zaprojektowano tam budowę 52-mieszkaniowego obiektu wraz z układem komunikacyjnym (chodniki i parkingi). Pojawił się jednak problem. Pieniądze.

– Koszt tej inwestycji byłby olbrzymi – przyznaje burmistrz Jan Zuba. – A więc naszej gminy nie będzie stać w najbliższych latach na budowę takiego obiektu. Pojawiła się więc taka myśl, aby w tym przypadku pójść w kierunku partnerstwa publiczno-prywatnego. Dlatego odbyliśmy rozmowę z potencjalnym inwestorem z Rzeszowa, który jest zainteresowany budową takiego bloku.

– Było to wstępne spotkanie, na którym nie zapadły żadne uzgodnienia, była tylko informacja – zastrzega burmistrz. – Deweloper zapoznał się z naszym projektem, który pożyczył, aby dokładnie go przeanalizować. Gmina jest właścicielem gruntu i dokumentacji. Ewentualne dalsze rozmowy będą dotyczyć tego, ile za to możemy dostać mieszkań, a na ile będziemy musieli wyłożyć kasę, bo określone potrzeby w tym zakresie mamy – dodaje Zuba.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o