Tułacz: – Nie róbcie z nas faworytów

Piłkarze Siarki złapali wiatr w żagle i od soboty są wiceliderem tabeli. Fot. Bogdan Myśliwiec

II LIGA. Po trzeciej z rzędu wiktorii Siarka awansowała w tabeli na 2. miejsce. – Proszę, nie róbcie z nas faworytów. W tej lidze każdy może wygrać z każdym i nieustannie trzeba się mieć na baczności – zaapelował do dziennikarzy Tomasz Tułacz, trener tarnobrzeżan.

Tułacz ma rację. Różnice punktowe są tak niewielkie, że co kolejkę dochodzi do sporych przetasowań w tabeli. Garbarnia wyjechała z Tarnobrzega z bagażem 4 goli, ale tydzień wcześniej znalazła sposób na mające I-ligowe aspiracje Wigry.

Robert Orłowski, opiekun krakowian, był po sobotnim starciu strasznie przybity. – Nie zasłużyliśmy na tak dotkliwą porażkę. Ale takie jest życie. Kto nie strzela bramek, ten nie wygrywa – skonstatował.

“Brązowi” pokazali, że w grze do przodu są groźni, ale defensywa to ich pięta achillesowa. Błędy popełniali i bramkarz, i obrońcy. Bez poprawy w tym elemencie krakowianie nie mają co marzyć o utrzymaniu.

Mecz ułożył się dla Siarki znakomicie. Gospodarze prowadzili 2-0 już po sześciu minutach! Wynik otworzył niebywale skuteczny ostatnio Marcin Truszkowski, który ma już na koncie 6 bramek. – To było najlepsze 45 minut w naszym wykonaniu. Powinniśmy rozstrzygnąć to spotkanie już do przerwy, tymczasem podaliśmy przeciwnikowi rękę. Dostaliśmy gola do szatni i w drugiej części musieliśmy się denerwować. Mimo wszystko uważam, że zwyciężyliśmy zasłużenie – skomentował wydarzenia trener Tułacz.

SIARKA Tarnobrzeg 4
GARBARNIA Kraków 1
(2-1)
1-0 Truszkowski (3.), 2-0 Stępień (6.), 2-1 Ogar (44.), 3-1 Popiela (84.), 4-1 Tunkiewicz (90.)

SIARKA: Melon – Korona, Stępień, Makowski, Sulkowski, Frankiewicz (85. J. Kowalski), Tunkiewicz, Chrabąszcz, Koczon (68. Popiela), Szewc (90. Wróbel) – Truszkowski (87. Motyl).
GARBARNIA: Błąkał – Piszczek (88. Kalicki), Haxhijan, M. Kowalski, Byrski, Metz, Kostrubała, Cichy (69. Fedoruk), Nowak, Leszczak (81. Wajda) – Ogar.

Sędziował Tomasz Marciniak (Płock). Żółte kartki: Sulkowski – M. Kowalski, Nowak. Widzów 700.