Tunel pod zaporą się sypie

Tak wygląda obecnie przejście podziemne pod zaporą. Kto by pomyślał, że inwestycja całkiem niedawno się zakończyła? Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Kolejna nieudolna inwestycja?

Raptem dwa tygodnie temu został oddany do użytku długo wyczekiwany przez mieszkańców tunel pod aleją Powstańców Warszawy. Rzeszowianie długo się nie nacieszyli widokiem pięknie wykończonego obiektu. Po tylko kilkunastu dniach wyszły na wierzch różne “niedoskonałości”.

Tunel wygląda jakby stał już dobrych parę lat. Farba odpada płatami, a świeżo wylany asfalt jest w opłakanym stanie. – Nie wiem czy się śmiać, czy płakać patrząc na ten tunel – mówi Mateusz z Rzeszowa. – Jak w przeciągu tak krótkiego czasu mogło dojść do tylu zniszczeń? – pyta. Tunel wygląda wręcz okropnie. Widać, że inwestorzy bardzo się śpieszyli, aby jak najszybciej oddać inwestycję. Chcieliśmy wyjaśnić sprawę w ratuszu, ale po raz kolejny Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta, unika konfrontacji z nami. Pytanie tylko kto za to teraz zapłaci? Prawdopodobnie remonty będą pokrywane z naszych (podatników) pieniędzy. Alam Chowdhury, kierownik budowy z Inżynierii Rzeszów, uważa, z tunelem nie dzieje się nic złego. – Byłem tam we wtorek i nie widziałem, aby farba odpadała – odpowiedział zdenerwowany, po czym rzucił słuchawką. Jednak zdjęcia mówią same za siebie.

***

Inwestycja była realizowana w zawrotnym tempie, aby zadowolić Tadeusza Ferenca. Czas realizacji został skrócony niemalże o rok czasu! Jak w tak krótkim terminie można wybudować solidny obiekt? 

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
9 lat temu

i stare czasy powróciły – oficjele-wstęga- flesze- buźka-buźka- gadka szmatka- bajery- i co no i bubel czy tylko mała niedoróbka z powodu pośpiechu- a gdzie nadzór ?

Stefan
Stefan
9 lat temu
Reply to  ROMAN

róznica jest taka, że przedtem przychodzili z komitetu za darmo, a teraz czarni każą sobie za to słono płacić

Duzy
Duzy
9 lat temu

niektórych rzeczy technicznych i schnięcia betonu nie da sie przeskoczyć skracając czas budowy. Teraz wszystko wychodzi… Brawo dla inżynierów i kierowników Inżynierii…

MAX
MAX
9 lat temu

By zadowolić Pana prezydenta……?!….ile jeszcze takich inwestycji powstało i powstanie ku zadowloeniu T.Ferenca….???…..żałosne i na granicy prawa i odpowiedzialności….ile jeszce będzie to tolerowane w Rzeszowie…..???!!!…..nie wchodżcie do tego tego tunelu żeby Wam się na łeb nie zawalił…!!!

emigrant
emigrant
9 lat temu

Inwestycja była realizowana w zawrotnym tempie, aby zadowolić Tadeusza Ferenca. Czas realizacji został skrócony niemalże o rok czasu! Jak w tak krótkim terminie można wybudować solidny obiekt !!

Ta tunel pod Mont Blank budowali krocej jak ten tunel pod zapora !

lolo
lolo
9 lat temu
Reply to  emigrant

Rok skrócili, taki tunelik latami chcieli budować, zaje…. reklama dla Inżynierii ;D

ktoś
ktoś
9 lat temu
Reply to  emigrant

Z tym Mont Blank toś trochę przesadził

Faktem jest to że termin budowy był za krótki i nastała zima co uniemożliwia pewne prace budowlane
A przez ten termin to poleciał dyrektor z tego co pisali w gazetach bo chał wydłużyć do 2 lat inwestycje co by miało większy sens bo by robili w ciepłych miesiącach i pomału a nie na złamanie karku