Tunel połączy promenadę nad Wisłokiem

W tym miejscu powstanie tunel, który połączy dwie części promenady nad Wisłokiem rozdzielone al. Powstańców Warszawy.

RZESZÓW. Bliżej budowy przejścia podziemnego pod al. Powstańców Warszawy.

Wojewoda podkarpacki wydał ostatnio zezwolenie na tę inwestycję. Tunel powstanie po lewej stronie Wisłoka i połączy obie części ścieżki biegnącej wzdłuż rzeki. Teraz piesi i rowerzyści, by kontynuować podróż promenadą muszą wspinać się po schodach, a potem pokonać niebezpieczne przejście przez ruchliwą aleję.

Budowa przejścia podziemnego powiązana jest pracami przy elektrowni wodnej prowadzonymi przez wrocławską firmę ESI. Zgodnie z umową zawartą z miastem, ESI ma przekazać 750 tys. zł jako swój wkład w budowę przejścia. Władze miasta będą mogły teraz ogłosić przetarg na budowę tunelu i ująć inwestycję w tegorocznym budżecie Rzeszowa.

Natomiast najpóźniej w maju powinny zostać wznowione prace przy budowie samej elektrowni wodnej w sąsiedztwie rzeszowskiej zapory. Inwestor wstrzymał je ponieważ starał się o uzyskanie unijnego dofinansowania do wykonania przepławki dla ryb. Wymagało to zmian w projekcie. Dofinansowanie zostało przyznane, a prace zakończą się w tym roku.

kk

do “Tunel połączy promenadę nad Wisłokiem”

 1. stary czytelnik

  w tym miejscu na zdjęciu to akurat elektrownia i przepławka dla ryb, a nie tunel powstanie. Tunel dla pieszych, znaczy dla ludzi i dla bobrów (i bardzo dobrze, panie bobrze), powstanie na lewym brzegu rzeki.

 2. mario

  „Tunel powstanie po lewej stronie Wisłoka i połączy obie części ścieżki biegnącej wzdłuż rzeki.”
  dalej czytamy ..Budowa przejścia podziemnego powiązana jest pracami przy elektrowni wodnej..co widać na fotografii.
  Dla nieobeznanych z terenem -elektrownia jest na prawym brzegu .
  To nie ma tutaj niekonsekwencji?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.