Tunel przedłużą do Kochanowskiego

W 2015 roku rozpoczną się prace przy przebudowie tunelu przy dworcu PKP w Rzeszowie. Dzięki temu przedłużony będzie do ul. Kochanowskiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Na początku 2015 roku przewidziano początek robót przy przebudowie przejścia pod dworcowymi peronami.

Jest szansa na przedłużenie tunelu przy rzeszowskim dworcu PKP, którym po przebudowie będzie można dojść do ul. Kochanowskiego. Jak nas poinformowano w Zakładzie Linii Kolejowych, na początku 2015 roku rozpoczęłyby się prace przy tej inwestycji.

Obecnie dworcowy tunel ma 52 metry długości i kończy się pod trzecim peronem. Po przebudowie będzie dłuższy o 100 metrów. Szacunkowe koszty przebudowy tunelu wyniosą około 250 mln zł. Jednak tunel to tylko część tej inwestycji. Będzie ona realizowana wraz z montażem urządzeń sterowania ruchem kolejowym, modernizacją rozjazdów i torów, przebudową  wiaduktów na alei Wyzwolenia i ulicy Batorego oraz budową systemu dynamicznej informacji dla podróżnych.

- Po przebudowie tunelu obecny tunel będzie wyższy i szerszy – poinformował Mieczysław Borowiec, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie. – Inwestycja powinna się zakończyć po trzech latach, tak więc gotowa będzie w 2018 roku. Oprócz tunelu zmodernizowane zostaną perony i powstaną wiaty dla pasażerów.

Pieniądze na przebudowę tunelu będą pochodzić ze środków programu unijnego Infrastruktura i Środowisko, z którego pieniądze będzie można wydawać w latach 2014-2020. Sama dokumentacja projektowa tej inwestycji powinna być gotowa najpóźniej w 2014 roku. Jej koszt wyniesie 20 mln zł.

Mariusz Andres

do “Tunel przedłużą do Kochanowskiego”

 1. Rzeszowianka

  Piotr, to niech zrobią dobre odpływy, żeby nie zalewało :)

 2. ck

  wiaty? trzeba zadaszyć całość jak np w Krakowie, Wrocławiu. Jak robic to dobrze

 3. Tomek

  powiem Wam że to przejście na zdjęciu nie wygląda tak obskórnie jak w rzeczywistości – może nie jest tak źle :)

 4. Piotr

  Będzie, bedzie.Po każdej ulewie przejście pdziemne jest zalane.

 5. darnet

  to jest kpina z mieszkanco stolicy Podkarpacia, w innych duzo mniejszych miastach trwaja remonty na max np. Przeworsku, Przemyślu czy w Dębicy a nam sie obiecuje jakas inwestycje za moze trzy lata z ukonczeniem za 6 – KPINA !!!!

 6. orest

  To rozbierzcie kładkę, bo nikt nią nie będzie chodzil

 7. Rzeszowianka

  jesli planuja przedłuzc tunel, to po co w sumie kładka?

 8. Jan

  Wszystkie główne miasta modernizują dworce teraz. Niektóre mniejsze miasta też. A Rzeszów jak zwykle – na samym końcu.
  Oczywiście, za parę lat okaże się, że jest kryzys i dalej będziemy mieć wsiowe perony i dzewietnastowieczną kładkę.
  Stolica dziadostwa.

  • Podkarpacie

   dokladnie wszedzie jest modernizacja dworcow a u nas jakies bajki ze za pare lat moze zrobia w koncu powazna inwestycje ! Gdzie jest prezydent Rzeszowa, gdzie wojewoda i maraszalek aby interweniowac w PKP ? W koncu niech ktos glosno zacznie mowic w tym temcie bo teraz okolice dworca glownego pasuja raczej do miasta powiatowego…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.