Turbia ma Puchar. Pierwszy raz w historii!

Piłkarze Turbi świętowali wczoraj największy sukces w hitorii klubu.

PUCHAR POLSKI. Świeżo upieczony IV-ligowiec wyeliminował Stal Sanok i w nagrodę zagra z Motorem Lublin.

Niedoceniany Kantor Turbia lepszy od Stali Sanok w finale PP na szczeblu województwa. O awansie drużyny, która niedawno grała w “okręgówce”, zadecydował gol zdobyty na wyjeździe, bo w dwumeczu było 4-4.

Szczęśliwym strzelcem okazał się Słowik, który w 43 minucie pięknie uderzył piłkę głową. 120 sekund później Fabian Pańko rozpoczął swój festiwal, ale sanoczan nie uratował nawet hat-trick napastnika. Gospodarze zapłacili za brak skuteczności.

Bramkarz gości obronił karnego!

- Finał przegraliśmy już w Turbii, gdzie polegliśmy 0-3, co nie zmienia faktu, że powinniśmy odrobić straty z nawiązką – relacjonował na gorąco, kilka minut po zakończeniu spotkania Robert Ząbkiewicz, II trener Stali. I wyliczał – pudło Marcina Czenczka w 2 minucie, kiks Pańki w końcówce, strzał w słupek tego zawodnika.
- Nawet karnego nie potrafiliśmy strzelić – żałował Ząbkiewicz. W 17 minucie Rafał Nikody uderzył z 11 metrów w róg, ale bramkarz gości Marcin Piwowar odbił piłkę kolanami! – Rozczarowanie jest wielkie, jednak trzeba przyznać, że chłopaki zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. Ścigali wynik, ale grało się ciężko, bo rywal bronił się w dziesiątkę – skwitował opiekun Stali.

Kasa i…Motor

Zdobycie Pucharu Polski na szczeblu województwa to największy sukces w historii klubu z Turbii. Sponsor za wyeliminowanie sanoczan obiecał drużynie 10 tysięcy zł premii. W nagrodę Kantor zmierzy się też 20 lipca w rundzie przedwstępnej PP z II-ligowym Motorem Lublin. – To wielka sprawa, nie wiem, co powiedzieć, brak mi słów! – cieszył się Janusz Stępień, prezes klubu z Turbii.

4-1 Daniel Niemczyk (87.)

STAL: Wilczewski – Sumara, Łuczka (78. Sobolak), Zarzycki, Zajdel, Węgrzyn, J. Ząbkiewicz, Kuzicki, Nikody, Pańko, Czenczek (46. Daniel Niemczyk).

KANTOR: Piwowar – Zalewski, Krawiec, Gruszczyk (75. Gromadzki), Słowik, Łuc, Olko, Kobylarz, Kapica (55. Partyka), serafin, sojecki (80. Torba).

Sędziował Witold Kwaśny. Żółte kartki: Kuzicki, Wilczewski – Kapica, Kobylarz. Czerwona kartka: Kobylarz (73 min, druga żółta). Widzów 1000.

Drugoligowcy zaczynają przygodę z pucharem

Stal Rzeszów – Okocimski Brzesko, Resovia – GLKS Nadarzyn, Puszcza Niepołomice – Stal Stalowa Wola – oto pary rundy przedwstępnej Pucharu Polski, która rozegrana zostanie już 20 lipca. W kolejnej rundzie (3 sierpnia) Stal Rzeszów może trafić na Pelikana Łowicz albo Zagłębie Sosnowiec, Resovia na Alit Ożarów bądź Wisłę Płock, zaś “Stalówka” na Start Otwock lub Znicz Pruszków.