Turcja chce drugiej cieśniny Bosfor

Fot. PAP

TURCJA. Premier Recep Tayyip Erdogan poinformował, że Turcja ma zamiar zbudować nową drogę wodną łączącą Morze Czarne i Morze Marmara, aby tym sposobem odciążyć zatłoczoną cieśninę Bosfor.

Szef rządu powiedział w telewizji, że nowy Kanał Stambulski będzie miał długość 40-45 km, głębokość 25 metrów i będzie jednym z największych projektów wieku, który pozostawi w cieniu kanały Sueski i Panamski.

Wstępne badania związane z budową nowego szlaku wodnego mają się rozpocząć po wyborach parlamentarnych, które odbędą się w Turcji w czerwcu.

PAP, kp

do “Turcja chce drugiej cieśniny Bosfor”

  1. s

    Kolejna katastrofa ekologiczna się szykuje. Niestety.

  2. all

    KROPKA. UFF…. ciężko przeczytać jednym tchem, przydałby się jakiś przecinek po drodze…

  3. zbigniew

    w turcji zbuduje sie drugi kanal o dlugosci 45km i glebokosci 25 m a w rzeszowie od 15 lat /od momentu przeniesienia zus/ nie mozna przykryc plytami mikoski przy zusie na ogolnodostepny parking trudnosci sa nie do pokonania dla kazdej wladzy przed kazdymi wyborami trudnosci znikaja aby po wyborach pojawic sie na nowo aktualna wladza ustami jednego ze swoich wiceprezydentow juz 5 lat temu stwierdzila ze buduje jest bardzo prawdopodobne ze do konca kadencji aktualnej wladzy trudnosci beda narastac i parkingu dalej nie bedzie jest dla mnie dziwne ze w rzeszowie jedni buduja co chca gdzie chca i jak chca a wladze ktore maja na terenie miasta moc sprawcza nie potrafia /moze nie chca/ poradzic sobie z tak smieszna sprawa jaka jest ogolnodostepny parking na mikosce przy zusie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.