Turniej bokserski w Dębicy

DĘBICA. W III Dębickiej Gali Boksu o puchar Stowarzyszenia Alternatywa, która odbył się 9-10.11.2013 uczestniczyła rekordowa liczba blisko 100 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z całej Polski. Był to największy turniej bokserski w Podkarpaciu od kilku lat.

Klasyfikację drużynową wygrali zawodnicy z RUSHH Kielce, którzy zwyciężyli w sześciu walkach finałowych.

Zawodnicy UKS MORSY w komplecie dotarli do finałów w których, niestety, wszyscy przegrali swoje pojedynki z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami.
W kategorii młodzik, waga 50 kg, Albert Orzeł z KSZO Ostrowiec pokonał 3:0 Jakuba Kanie (Mors Dębica).

Kadeci Paweł Morawczyński, waga 52 kg, przegrał z Sebastianem Gieradą (KSZO Ostrowiec), wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski.

W wadze 66 kg wynikiem 0:3 zakończył się pojedynek, Konrad Lipiński (Morsy) – Fabian Dratwa (Niedźwiadki).

Najlepszą walkę według publiczności stoczył w wadze 69 kg junior Patryk Kruk (Morsy) po zaciętym pojedynku uległ Łukaszowi Wiktorowi z Rushh Kielce.

Przed turniejem odbyła się walka pokazowa, w której Gabryś Blezień, rocznik 2001, pokonał swojego rówieśnika z Wisłoka Rzeszów posyłając go w drugiej rundzie na deski.

W I otwartych Mistrzostwach Dębicy seniorów wystąpił jeden zawodnik Morsów w wadze 60 kg Bolesław Guzek i minimalnie przegrał z Piotrem Smerdel z Górnika Łęczna. Oprócz sześciu walk mężczyzn zostały przeprowadzone trzy walki kobiet, które cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności.

– Był to turniej najlepiej obsadzony od 10 lat w województwie podkarpackim, blisko 100 zawodników i zawodniczek, dla porównania w turnieju imienia Kiliana wzięło udział niecałe 60 – mówi Zenon Trojan, prezes UKS Morsy Dębica.