Tusk i Komorowski politykami roku

Fot. Archiwum

KRAJ. Tytuł polityka roku 2011 Polacy przyznali ex aequo Bronisławowi Komorowskiemu oraz Donaldowi Tuskowi. Otrzymali oni po 11 proc. głosów – wynika z sondażu CBOS.

Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński – 5 proc., a trzecie Radosław Sikorski – 4 proc. Kolejny w rankingu był Janusz Palikot, którego do miana polityka roku 2011 wytypowało 3 proc. badanych.

Jednak aż 52 proc. respondentów nie wskazało polityka godnego tego miana.

Politykiem roku 2011 w wymiarze międzynarodowym jest dla Polaków kanclerz Niemiec Angela Markel – 19 proc. ankietowanych. CBOS zauważa, że drugie miejsce ze zdecydowanie mniejszą liczbą wskazań zajmuje prezydent USA Barack Obama – 8 proc.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zdobyła tytuł polityka roku po raz czwarty – poprzednio tytuł ten Polacy przyznawali jej w latach 2006, 2007 i 2010.

PAP/łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mariusz
mariusz
9 lat temu

Jak juz to sprzedawczykami roku.

Józef
Józef
9 lat temu

No jasne !- Przecież o.dr. Tadeusza Rydzyka nie ogłoszą , bo ten wybór byłby w miarę bardziej wiarygodny. Nie mnie się tutaj popisywać , ale sukcesy idą całym szeregiem : od znanych niepoliczonych super-wpadek P.prezydenta do równie wytwornych sukcesów na podwórku przewodnictwa UE , mataczenia w sprawie kat. smoleńskiej,bałaganu w armii i jej wynikach afganistańskiej misji, zielonej wyspy w służbie zdrowia ( refundacja leków, kontrakty,itd) po sukcesy w waloryzacji rent emerytur , podwyżkami paliw do granic absurdalnych, drogi, autostrady, stadiony na EURO…. No faktycznie dziwi fakt że na Podkarpaciu nie ma jednego red. , który tak z zawodowego obowiązku przybliżyłby… Czytaj więcej »